Що таке еко, ІКСІ, Пікс, в чому відмінність

Хвороби

Таке питання регулярно можна почути від пацієнтів клінік лікування безпліддя. Вибір програми в кожному індивідуальному випадку робиться за результатами аналізів і попередніх циклів лікування (якщо, наприклад, вже проводилося безрезультатне екстракорпоральне запліднення).

Що краще, ЕКО або ІКСІ, однозначно зрозуміло при певних показниках спермограми:

  • низька кількість прогресивно-рухомих клітин (менше 1 млн на 1 мл еякуляту);
  • повна відсутність сперматозодідов в еякуляті;
  • концентрація сперматозоїдів менше 2 млн на 1 мл;
  • менше 3% морфологічно нормальних сперматозоїдів.

У таких випадках більш ефективною буде процедура ICSI.

Як проводиться запліднення Пікс

Інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда виконується в лабораторних умовах. Їй передують стандартні для екстракорпорального запліднення заходи:

  • пара проходить повне обстеження для виявлення причин безпліддя і виключення протипоказань для ДРТ;
  • після вибору відповідного варіанту ЕКО починається підготовка – загальна, якщо мова йде про протокол в природному циклі, або гормональна в коротких і довгих протоколах;
  • в день овуляції призначається пункція яйцеклітин: ооцити в відповідному протоколу кількості доставляються в лабораторію, паралельно з цим партнер здає насінну рідину.

Далі починається ювелірна робота, завдяки якій зароджується нове життя. Всі маніпуляції проводяться під спеціальним мікроскопом, що дає збільшення в 400 разів. Спочатку репродуктолог-ембріонолог оглядає отримані в ході пункції яйцеклітини, вибираючи найздоровіші і якісні. Вони поміщаються в чашках Петрі в особливий CO2 інкубатор.

ІКСІ виконується під мікроскопом зі збільшенням в 400 раз

Що таке ЕКО, ІКСІ, Пікс, в чому відмінність

Далі починається етап підготовки насінної рідини – з неї для ЕКО з ІКСІ потрібно отримати найздоровіші і життєздатні сперматозоїди.

Для цього сперма обробляється на спеціальній центрифузі, яка розділяє насінну рідину на фракції і дозволяє отримати доступ безпосередньо до статевих клітин.

Лікар ретельно оглядає сперматозоїди і відбирає відповідні за різними морфологічними і якісними ознаками для зачаття.

За допомогою мікроманіпуляторів – скляній мікроголки і мікропрісоскі, що утримує яйцеклітину на місці – лікар починає безпосередню процедуру запліднення. Він працює спеціальним джойстиком, які калібрує великі руху рук і трансформує їх у Ультраточна руху інструментами. Сперматозоїд «набирається» в голку, попередньо перебивається його хвостик.

При успішному заплідненні зародок починає розвиватися природним шляхом. Через 2-5 днів проводиться огляд ембріонів, найбільш якісні (не більше 3, відповідно до законодавства ) підсаджуються в порожнину матки. Через 12-14 днів після перенесення призначається контрольний аналіз на ХГЧ. У разі успішної імплантації показники ХГЧ будуть відповідати нормам для 1-2 тижні вагітності.

Якщо ЕКО з ІКСІ пройшло вдало, тест на ХГЛ буде позитивним

Відбір сперматозоїдів. На голівці зрілого сперматозоїда є спеціальний рецептор, який здатний реагувати на яйцеклітину, точніше на гіалуронову кислоту. Саме завдяки цьому рецептора сперматозоїд «відчуває» яйцеклітину і прагне її запліднити. Незрілий або патологічно сперматозоїд такою здатністю не володіє.

Щоб відібрати саме зрілі сперматозоїди, їх тестують на наявність цього рецептора. Сперматозоїди вносять в спеціальний посуд, на дні якої знаходиться гіалуронова кислота. Якщо відбувається контакт, то сперматозоїд прикріплюється до її поверхні. Власне з них і буде проводитися відбір. У цьому полягає суть методу Пікс.

ІКСІ (інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда в цитоплазму яйцеклітини). Завершальним етапом ЕКО Пікс є ІКСІ. Виробляються дії, аналогічні ІКСІ – сперматозоїд за допомогою ін’єктора вводиться в цитоплазму яйцеклітини і відбувається запліднення.

Що таке ЕКО, ІКСІ, Пікс, в чому відмінність

Отримані ембріони кілька днів культивують в живильному середовищі, оцінюють їх життєздатність і наявність генетичних аномалій розвитку (якщо є показання), а потім підсаджують в матку.

Дослідження довели, що застосування методу Пікс дозволяє знизити ймовірність самовільного викидня і завмерлої вагітності і підвищити ефективність ЕКО / ІКСІ. 

Для проведення цієї процедури потрібна висока кваліфікація персоналу клініки, дороге устаткування і великий досвід. Фахівці ембріологічною лабораторії нашої клініки мають багаторічний досвід роботи в даній області, що дозволяє домагатися якісного проведення всіх етапів процедури і високих результатів.

Подивитися ціни на послуги нашої клініки ви можете в прайс-листі.

Еко ІКСІ теза – особливості програми

ІМСІ – одна з різновидів ІКСІ. Суть її – введення в цитоплазму яйцеклітини морфологічно правильного сперматозоїда.

Показанням для використання даної допоміжної репродуктивної технології можуть стати невдалі спроби ІКСІ, дефекти будови сперматозоїдів у партнера, високий рівень фрагментації ДНК батьківських статевих клітин, підвищені ризики розвитку ембріона з генетичними вадами.

Що таке ЕКО, ІКСІ, Пікс, в чому відмінність

Ця методика забезпечує великий відсоток вагітностей і знижує ризик мимовільного їх переривання за рахунок особливої ​​селекції біоматеріалу партнера або донора. Саме в цьому полягає основна відмінність ІКСІ і ІМСІ: у другому випадку сперматозоїди оглядаються під мікроскопом, що дає збільшення не в 400, а в більш ніж 6000 разів.

  • відрізнятися правильним будовою;
  • не мати дефектів в генетичної інформації;
  • бути рухливим;
  • переміщатися прямолінійно;
  • володіти повноцінним складом ферментів.

Головна відмінність ІМСІ від ІКСІ – використання більш потужних мікроскопів для селекції сперматозоїдів

ІМСІ при ЕКЗ проводиться так само, як і ІКСІ, але коштує трохи дорожче через використання більш складного обладнання і технологій контрастнойсверхвисокоразрешающейвідеомікроскопіі. Технології виконання обох методик ідентичні: за допомогою пункції забираються зрілі ооцити у жінки. Чоловік здає сперму природним чином.

При непрохідності сім’явивідних шляхів може бути призначена пункція яєчок. В ході такої операції, яка проводиться під місцевим або загальним наркозом, біопсійна голка вводиться в мошонку безпосередньо в яєчко або в придаток, в неї аспирируется сперматозоїди, які далі використовуються для запліднення.

Завдяки цій методиці ЕКЗ ІМСІ пари отримують шанс подолати навіть найважчі форми чоловічого безпліддя, виносивши і народивши абсолютно здорову дитину.

Метод екстракорпорального запліднення не враховує швидкість сперматозоїдів і їх активність, а ICSI враховує і ці показники. Вибирається єдиний (самий «живий» і швидкий) сперматозоїд, який і запліднює яйцеклітину.

Між ІМСІ і ІКСІ різниця – в роздільної здатності мікроскопа. У звичайному ICSI відбір проводиться під збільшенням в 400-600 разів, а в другому випадку використовується мікроскоп з посиленням в 6500 разів.

Це дає можливість ретельно оцінити морфологію сперматозоїда.

Що краще, ІКСІ або ІМСІ, залежить від показників спермограми та ймовірності наявності генетичних аномалій. Дослідження під мікроскопом з надвисоким дозволом дозволяє виявити патології будови головки і хвоста сперматозоїда, наявність дефектних вакуолей і т.д.

Різниця між ЕКЗ і ІКСІ за результативністю в цілому незначна. Успіх (досягнення вагітності) процедури ICSI становить від 30 до 60%. Її застосування показано при важких патологіях чоловічої репродуктивної системи (наприклад, азооспермія).

Що таке ЕКО, ІКСІ, Пікс, в чому відмінність

Коли задають питання – ІКСІ без ЕКО чи можливо, відповідь на нього негативний. Ця процедура – один з етапів програми екстракорпорального запліднення. Він неможливий без попереднього отримання генетичного матеріалу, придатного до штучного запліднення.

Тому правильно ставити питання ЕКО плюс ІКСІ – що це? У деяких випадках питання про проведення ICSI вирішується безпосередньо в протоколі, перед процедурою запліднення. Таке рішення може бути прийнято при отриманні поганих результатів спермограми, або якщо після пункції було отримано лише один ооцит.

Азооспермія – патологія, при якій сперматозоїди в насінної рідини повністю відсутні. Може бути обструктивної (гамети не можуть пройти по спермовиводящім шляхах) і необструктивной (порушення сперматогенезу). Досягти запліднення можливо, якщо в тканини яєчок сперматогенез збережений хоча б частково. Показано проведення ЕКО ІКСІ ТЕЗА.

TESA (Testicular sperm aspiration) – чрезкожная аспірація сперматозоїдів з тканини тестикул. Це мікрохірургічне втручання, за допомогою якого можна отримати придатні до запліднення сперматозоїди з звивистих канальців, де йде їх розвиток. Далі отримані клітини можна використовувати в ЕКО ІКСІ ІМСІ.

Операція TESA проводиться під місцевим знеболенням. Спеціальними голками проводиться кілька проколів яєчка і забір біологічного матеріалу, який відразу віддається на аналіз ембріологові.

За результатами визначають можливість застосування сперматозоїдів для ІКСІ ІМСІ. Пікс проводиться в рамках цих же програм як додатковий метод відбору чоловічої статевої клітини з метою підвищення шансів на успішне запліднення.

Метод заснований на визначенні чутливості рецепторів сперматозоїдів до гіалуронової кислоти.

ІІ та ICSI відносяться до допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Кожен метод показаний при різних видах безпліддя. ІІ найбільш наближена до природного механізму запліднення – сперма вводиться в матку жінки в період овуляції (найбільш сприятливий для досягнення зачаття).

Що таке ЕКО, ІКСІ, Пікс, в чому відмінність

Инсеминация і ІКСІ різницю мають в ефективності. У ІІ результативність становить від 12 до 17%, це нижче ніж у інтрацитоплазматичної ін’еціі сперматозоїда, де успіх протоколу доходить до 30-60%. При ІІ маткові труби жінки повинні бути прохідні, а сперма чоловіка – мати нормальні показники концентрації і рухливості.

ІКСІ і ІМСІ відмінності мають тільки в збільшувальною здатності мікроскопа при відборі чоловічий гамети. Метод IMSI дозволяє детально розглянути і оцінити внутрішню будову сперматозоїдів і вибрати з них кращий за морфологічними характеристиками.

Що краще, ІКСІ або Пікс, в кожному випадку вирішується індивідуально. На підставі результатів обстежень може бути рекомендовано провести фізіологічний відбір сперматозоїда для ICSI.

У клініці «Центр ЕКО» проводиться лікування всіх видів патологій чоловічої репродуктивної системи, в тому числі – найбільш важких випадків. Фахівці клініки проведуть обстеження і розроблять для кожного пацієнта індивідуальний план найбільш ефективного лікування.

У методу ІКСІ існують різновиди, за допомогою яких може бути проведений відбір сперматозоїдів з урахуванням додаткових ознак. Одна з них – ІМСІ, що припускає більш ретельний відбір сперматозоїдів за морфологічними критеріями. Якщо при ІКСІ використовується мікроскоп, який дає 400-кратне збільшення, то при ІМСІ – обладнання, яке збільшує зображення в 6000 разів.

Чим відрізняється ІКСІ від Пікс

При стандартній процедурі ICSI відбір сперматозоїда проводиться під мікроскопом зі збільшенням в 600 раз. При додаванні до програми IMSI проводиться додаткова оцінка морфології клітини, під мікроскопом з 6500-кратним посиленням.

Чим відрізняється ІКСІ від Пікс в головному – в другому випадку відбір ведеться на підставі фізіологічних якостей чоловічої статевої клітини. Для цього беруться спеціальні середовища, за своїми показниками подібні з зовнішньою оболонкою ооцита. Таким чином можна виділити найбільш зрілі в фізіологічному плані сперматозоїди.

Чим відрізняється ЕКО від ІКСІ

Що таке ЕКО, ІКСІ, Пікс, в чому відмінність

Екстракорпоральне запліднення (IVF – In vitro fertilization) – технологія, при якій з’єднання чоловічої і жіночої гамети відбувається поза тілом жінки. В даний час ця методика визнана ВООЗ найбільш ефективною в боротьбі з різними формами безпліддя.

Чим відрізняється ЕКО від ІКСІ? ICSI (Intra Cytoplasmic Sperm Injection) – введення сперматозоїда в цитоплазму ооцита. Є одним з етапів програми екстракорпорального запліднення, проводиться за певними показниками.

Основна різниця, чим відрізняється ЕКО від ІКСІ – спосіб з’єднання статевих клітин. У першому випадку «зустріч» яйцеклітин і сперматозоїдів організовують в спеціальних планшетах, де запліднення відбувається «природним» шляхом. При ICSI жіночу гамету запліднюють єдиним обраним сперматозоїдом, впроваджуючи його в цитоплазму ооцита.

Таке питання регулярно можна почути від пацієнтів клінік лікування безпліддя. Вибір програми в кожному індивідуальному випадку робиться за результатами аналізів і попередніх циклів лікування (якщо, наприклад, вже проводилося безрезультатне екстракорпоральне запліднення).

Що краще, ЕКО або ІКСІ, однозначно зрозуміло при певних показниках спермограми:

  • низька кількість прогресивно-рухомих клітин (менше 1 млн на 1 мл еякуляту);
  • повна відсутність сперматозодідов в еякуляті;
  • концентрація сперматозоїдів менше 2 млн на 1 мл;
  • менше 3% морфологічно нормальних сперматозоїдів.

У таких випадках більш ефективною буде процедура ICSI.

ІМСІ і ІКСІ – різниця між програмами

Метод екстракорпорального запліднення не враховує швидкість сперматозоїдів і їх активність, а ICSI враховує і ці показники. Вибирається єдиний (самий «живий» і швидкий) сперматозоїд, який і запліднює яйцеклітину.

Між ІМСІ і ІКСІ різниця – в роздільної здатності мікроскопа. У звичайному ICSI відбір проводиться під збільшенням в 400-600 разів, а в другому випадку використовується мікроскоп з посиленням в 6500 разів.

Це дає можливість ретельно оцінити морфологію сперматозоїда.

Що краще, ІКСІ або ІМСІ, залежить від показників спермограми та ймовірності наявності генетичних аномалій. Дослідження під мікроскопом з надвисоким дозволом дозволяє виявити патології будови головки і хвоста сперматозоїда, наявність дефектних вакуолей і т.д.

Що таке ЕКО, ІКСІ, Пікс, в чому відмінність

Коли задають питання – ІКСІ без ЕКО чи можливо, відповідь на нього негативний. Ця процедура – один з етапів програми екстракорпорального запліднення. Він неможливий без попереднього отримання генетичного матеріалу, придатного до штучного запліднення.

Тому правильно ставити питання ЕКО плюс ІКСІ – що це? У деяких випадках питання про проведення ICSI вирішується безпосередньо в протоколі, перед процедурою запліднення. Таке рішення може бути прийнято при отриманні поганих результатів спермограми, або якщо після пункції було отримано лише один ооцит.

Еко ІКСІ теза – особливості програми

Що таке ЕКО, ІКСІ, Пікс, в чому відмінність

TESA (Testicular sperm aspiration) – чрезкожная аспірація сперматозоїдів з тканини тестикул. Це мікрохірургічне втручання, за допомогою якого можна отримати придатні до запліднення сперматозоїди з звивистих канальців, де йде їх розвиток. Далі отримані клітини можна використовувати в ЕКО ІКСІ ІМСІ.

Операція TESA проводиться під місцевим знеболенням. Спеціальними голками проводиться кілька проколів яєчка і забір біологічного матеріалу, який відразу віддається на аналіз ембріологові.

За результатами визначають можливість застосування сперматозоїдів для ІКСІ ІМСІ. Пікс проводиться в рамках цих же програм як додатковий метод відбору чоловічої статевої клітини з метою підвищення шансів на успішне запліднення.

Метод заснований на визначенні чутливості рецепторів сперматозоїдів до гіалуронової кислоти.

Чим відрізняється ІКСІ від Пікс

Що таке ЕКО, ІКСІ, Пікс, в чому відмінність

Чим відрізняється ІКСІ від Пікс в головному – в другому випадку відбір ведеться на підставі фізіологічних якостей чоловічої статевої клітини. Для цього беруться спеціальні середовища, за своїми показниками подібні з зовнішньою оболонкою ооцита. Таким чином можна виділити найбільш зрілі в фізіологічному плані сперматозоїди.

Инсеминация і ІКСІ – різниця і ефективність

ІІ та ICSI відносяться до допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Кожен метод показаний при різних видах безпліддя. ІІ найбільш наближена до природного механізму запліднення – сперма вводиться в матку жінки в період овуляції (найбільш сприятливий для досягнення зачаття).

Инсеминация і ІКСІ різницю мають в ефективності. У ІІ результативність становить від 12 до 17%, це нижче ніж у інтрацитоплазматичної ін’еціі сперматозоїда, де успіх протоколу доходить до 30-60%. При ІІ маткові труби жінки повинні бути прохідні, а сперма чоловіка – мати нормальні показники концентрації і рухливості.

ІКСІ і ІМСІ відмінності мають тільки в збільшувальною здатності мікроскопа при відборі чоловічий гамети. Метод IMSI дозволяє детально розглянути і оцінити внутрішню будову сперматозоїдів і вибрати з них кращий за морфологічними характеристиками.

Що краще, ІКСІ або Пікс, в кожному випадку вирішується індивідуально. На підставі результатів обстежень може бути рекомендовано провести фізіологічний відбір сперматозоїда для ICSI.

У клініці «Центр ЕКО» проводиться лікування всіх видів патологій чоловічої репродуктивної системи, в тому числі – найбільш важких випадків. Фахівці клініки проведуть обстеження і розроблять для кожного пацієнта індивідуальний план найбільш ефективного лікування.

Безкоштовний прийом репродуктолога

Шановні пацієнти! Клініка «Центр ЕКО» запрошує вас на безкоштовний прийом репродуктолога з проведенням УЗД і складанням плану лікування .

Почніть свій шлях до щастя – прямо зараз!

Пікс. Як ІКСІ, але краще

При ЕКО запліднення відбувається в лабораторних умовах. Лікарі беруть у жінок її статеві клітини, ті контактують зі спермою майбутнього батька, внаслідок чого один з сперматозоїдів проникає в яйцеклітину. Так зароджується нове життя.

ІКСІ – це метод, при якому сперматозоїду не потрібно самому «шукати вхід» в жіночу яйцеклітину. Його вводять туди «вручну», за допомогою спеціального мікроінструментарію. Дана процедура значно збільшує шанси на успішне зачаття.

Здавалося б, ще більше збільшити ймовірність запліднення просто неможливо. Але немає, існує ще більш ефективний спосіб під назвою Пікс. Від ІКСІ він відрізняється більш ретельним підбором сперматозоїда для його подальшої ін’єкції в цитоплазму яйцеклітини.

При ІКСІ лікар зморить в мікроскоп і під 400-кратним збільшенням і оцінює будова сперматозоїдів візуально. Він вибирає ту чоловічу клітку, яка має повноцінне морфологічна будова. На жаль, фахівець таким способом не може оцінити фізико-хімічні характеристики сперматозоїда, а ось Пікс дозволяє це зробити.

Метод Пікс заснований на визначенні здатності чоловічих клітин зв’язуватися з гіалуроновою кислотою. Такий сперматозоїд з більш високою ймовірністю несе в собі неушкоджену ДНК, що має ряд переваг для успішного зачаття і сприятливого протікання вагітності.

Що таке ЕКО, ІКСІ, Пікс, в чому відмінність

переваги пікс

Пікс дозволяє лікарю вибрати «правильного» сперматозоїда. Саме він вводиться всередину клітини. Основні переваги Пікс:

  • значно підвищуються шанси настання вагітності;
  • зменшується ризик невиношування вагітності (обраний сперматозоїд з великою часткою ймовірності несе в собі неушкоджену ДНК);
  • знижений ризик вроджених захворювань, пов’язаних з генними або хромосомними мутаціями;
  • нижче ризик ускладнень під час пологів;
  • вище ризик сприятливого перебігу вагітності для матері і дитини.

Пікс використовують насамперед для збільшення шансів на зачаття. Показаннями до проведення даної процедури є:

  • низька якість сперми у чоловіка;
  • імунологічне безпліддя;
  • невдалі спроби ЕКЗ в анамнезі;
  • випадки невиношування вагітності в анамнезі.

Що таке ЕКО, ІКСІ, Пікс, в чому відмінність

Чи варто робити Пікс?

Пікс не є обов’язковою процедурою, але чи варто нехтувати реальною можливістю збільшити шанси на зачаття? Тим більше що ціна виглядає сміховинною на тлі тих грошей, що ви платите за ЕКО, ІКСІ, а в подальшому – за ведення вагітності!

Пікс дозволяє вам:

  1. Домогтися зачаття навіть при поганій якості сперми у чоловіка.
  2. Істотно збільшити шанси на успішне запліднення з першої спроби.
  3. Заощадити, адже наступні спроби ЕКЗ стоять вельми недешево.

Не варто сумніватися, Пікс – це прекрасна можливість для подружніх пар стати батьками.

Допоміжні ембріологічні методики – Пікс

Чоловіче безпліддя складає до 50 відсотків випадків відсутності дітей в шлюбі. У безплідних чоловіків в переважній більшості випадків реєструються аномальні характеристики сперми, такі, як низька концентрація, погана рухливість, відхилення в розмірах і формі сперматозоїдів, високий рівень пошкодження ДНК.

Наявність ушкоджень ДНК це один з найбільш важливих показників якості сперми – чим більше пошкоджень, тим менше шансів отримати вагітність, більше ризиків втратити її на ранньому терміні і вище відсоток захворювань у дітей, що народилися з застосуванням допоміжних репродуктивних технологій. Це обгрунтувало важливість розробки методів селекції найбільш здорових сперматозоїдів для проведення програм ДРТ. Одним з таких методів є Пікс і його варіації.

Пікс – це додатковий метод при проведенні ІКСІ, спроба наблизити відбір сперматозоїда поза організмом до фізіологічної селекції.

В основі методу Пікс можливість взаємодії сперматозоїдів з гіалуроновою кислотою (гіалуронат). Гіалуронова кислота є важливим компонентом багатьох тканин організму. У статевих шляхах жінки гиалуронат грає ключову роль при відборі функціонально компетентного сперматозоїда в процесі запліднення.

Рецептори до гіалуронату забезпечують взаємодію сперматозоїда і яйцеклітини як при заплідненні всередині організму, так і в методах ДРТ.

Дозрівання рецепторів до гіалуронової кислоти на мембранах сперматозоїдів пов’язано безпосередньо з дозріванням самого сперматозоїда, що, перш за все, включає в себе правильне структурну побудову ДНК, що забезпечує надійне збереження генетичного матеріалу.

Таким чином, є очевидний зв’язок між «чутливістю» рецепторів до гіалуронової кислоти і генетичної спроможністю сперматозоїда.

  • Метод Пікс дозволяє відібрати ті найбільш якісні сперматозоїди, які прикріпилися до «обідку, збагаченому гіалуроновою кислотою» і використовувати їх для процесу запліднення, що істотно збільшує шанси настання вагітності, збільшує кількість запліднених яйцеклітин і ембріонів високої якості.
  • Використовується один з методів відбору: або чашка Пікс, або середовище SpermSlow.
  • Підготовка сперми до проведення методики Пікс заснована на відділення прогресивно-рухомий фракції спермотозоидов від нерухомих спермотозоидов і спермоплазми.
  • Для виділення сперматозоїдів з нативного еякулята існує кілька методів: метод спливання «swim-up» та метод центрифугування еякуляту в градієнті щільності.

Метод спливання «swim-up» або флотация досить часто використовуваний метод міграції сперматозоїдів. Підхід імітує природне переміщення сперматозоїдів через цервікальний слиз. При цьому фракція сперми розташовується під фракцією культурального середовища, що дозволяє прогресивно рухомим сперматозоїдам переміститися до фракції середовища.

Метод центрифугування еякуляту в градієнті щільності заснований на принципі центрифугування сперми через градієнт, утворений, двома шарами розчинів зі зростаючою щільністю. Таким чином, підхід заснований на поділі компонентів (клітин) еякуляту за їх питомою вагою і щільності.

Важливою умовою при виборі того чи іншого методу є збереження життєздатності і рухливості чоловічих статевих клітин після їх виділення і отримання фракції прогресивно рухливих форм сперматозоїдів з нормальною структурою хроматину. Ключовим моментом при виділенні сперматозоїдів є те, що сперма повинна бути підготовлена ​​протягом однієї години після отримання.

  1. Отримана таким чином фракція сперматозоїдів використовується в програмах ЕКЗ, ЕКО + ІКСІ, ІКСІ із застосуванням Пікс.
  2. Показання для Пікс :
  3. • показники спермограми нижче норми (олигозооспермия, астенозооспермия, тератозооспермия);
  4. • невдалі програми ІКСІ в минулому;
  5. • неодноразові самовільні переривання вагітності на ранніх термінах.
  6. Пікс 1 КАТЕГОРІЇ
  7. Пікс 1-ої категорії – це додатковий метод при проведенні ІКСІ, спроба наблизити відбір сперматозоїда поза організмом до фізіологічної селекції.

В основі методу Пікс можливість взаємодії сперматозоїдів з гіалуроновою кислотою (гіалуронат). Гіалуронова кислота є важливим компонентом багатьох тканин організму. У статевих шляхах жінки гиалуронат грає ключову роль при відборі функціонально компетентного сперматозоїда в процесі запліднення.

Рецептори до гіалуронату забезпечують взаємодію сперматозоїда і яйцеклітини як при заплідненні всередині організму, так і в методах ДРТ.

Дозрівання рецепторів до гіалуронової кислоти на мембранах сперматозоїдів пов’язано безпосередньо з дозріванням самого сперматозоїда, що, перш за все, включає в себе правильне структурну побудову ДНК, що забезпечує надійне збереження генетичного матеріалу.

Таким чином, є очевидний зв’язок між «чутливістю» рецепторів до гіалуронової кислоти і генетичної спроможністю сперматозоїда.

  • Пікс істотно збільшує шанси настання вагітності, збільшує кількість запліднених яйцеклітин і ембріонів високої якості.
  • Використовується один з методів відбору: або чашка Пікс, або середовище SpermSlow.
  • Показання для Пікс (1-категорії):
  • • показники спермограми нижче норми (олигозооспермия, астенозооспермия, тератозооспермия);
  • • невдалі програми ІКСІ в минулому;
  • • неодноразові самовільні переривання вагітності на ранніх термінах.
  • Пікс 2 КАТЕГОРІЇ
  • В основі методу Пікс 2-ої категорії лежить також принцип роботи з гіалуроновою кислотою, але при цьому вже використовуються попередня обробка сперми і згодом робота на чашках Пікс і середовищі SpermSlow.

Попередня обробка сперми включає в себе відбір методом градієнтаконцентрацій на середовищах SilSelect (Бельгія) або SupraSperm (Данія). Після центрифугування в цих середовищах на дні пробірки залишається фракція, в якій знаходяться функціонально нормальні сперматозоїди. Нерухомі і аномальні сперматозоїди, лейкоцити і інші клітини сперми зосереджуються вище, в шарах середовища.

  1. Метод дозволяє не тільки збільшити кількість рухливих сперматозоїдів і сперматозоїдів нормальної форми, але також усунути бактерії з сперми і знизити вміст вільних радикалів кисню – продукту перекисного окислення ліпідів.
  2. Такі сперматозоїди відбираються і використовуються для роботи на чашках Пікс і середовищі SpermSlow.
  3. Пікс 3 КАТЕГОРІЇ
  4. Пікс 3-ої категорії включає в себе роботу з градієнтом концентрацій, як при Пікс 2-ої категорії, а також очищення від апоптотических, фрагментованих сперматозоїдів і подальшу роботу гіалуроновою кислотою (чашки Пікс, SpermSlow).

Всі сперматозоїди мають обмежений термін життя і закінчується цей процес апоптозом (загибеллю клітин). У спермі, де почався процес апоптозу, висока ймовірність фрагментації (розривів) ДНК. При цьому ці сперматозоїди мають нормальну морфологію і рухливість.

Але якщо апоптотичні сперматозоїди використовуються для запліднення яйцеклітини, в подальшому розвиток ембріона буде порушено, аж до зупинки його розвитку.

На відміну від цього, сперматозоїди, відібрані за допомогою цієї методики, відрізняються більш високою морфологією, рухливістю, високою мітохондріальних потенціалом.

  • Використання неапоптотіческой популяції сперматозоїдів з непошкодженими мембранами і не фрагментованою ДНК можуть оптимізувати результати ДРТ і стати ефективною процедурою в тих випадках, коли в раніше проведених програмах ЕКЗ / ІКСІ реєструвалися:
  • 1) порушення процесів запліднення;
  • 2) низька якість ембріонів;
  • 3) зупинка розвитку ембріонів;
  • 4) відсутність вагітності після неодноразових програм ДРТ.
  • Висновок, про доцільність використання Пікс 1,2,3 категорії, дає ембріолог, рішення приймають пацієнти.

Чим відрізняється ЕКО від ІКСІ

При зіткненні з діагнозом безпліддя багато пар впадають у відчай, думаючи, що не існує засобу, здатного їм допомогти.

Але сучасна медицина має у своєму розпорядженні методами допоміжних репродуктивних технологій, здатних дати можливість безплідною парі стати батьками навіть в найскладніших випадках.

Це екстракорпоральне запліднення і його різновид, інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда в цитоплазму. Чим відрізняється ЕКО від ІКСІ (ICSI)?

Суть обох процедур полягає у вилученні генетичного матеріалу з організму чоловіки й жінки та з’єднання гамет в лабораторних умовах. В обох випадках в результаті в жіночий організм підсаджуються ембріони, і настає вагітність. При ICSI запліднення здійснюється шляхом безпосереднього впровадження сперматозоїда в яйцеклітину.

Що краще – ЕКО або ІКСІ

Організм кожної людини індивідуальний, тому тільки лікар на підставі даних анамнезу може вирішити, яка технологія виявиться найбільш ефективною в конкретній ситуації. Саме тому проводяться попередні обстеження для оцінки якісних характеристик статевих клітин безплідної пари.

Чим відрізняється ЕКО від ІКСІ в глобальному сенсі? У першому випадку яйцеклітину і сперматозоїди поміщають в спеціальну ємність, де їх зустріч відбувається природним шляхом.

У другому ж запліднення проводиться за допомогою мікроголки, за допомогою якої чоловічу статеву клітину вводять в цитоплазму ооцита.

Далі відбувається культивація запліднених клітин в інкубаторі для подальшої імплантації.

Сказати однозначно, що краще – ЕКО або ІКСІ, складно, так як процедури різняться за показаннями до застосування. Вони можуть бути ефективними в разі, коли лікарі вірно встановили діагноз. Часто ICSI показано при багаторазових невдалих спробах екстракорпорального запліднення.

ІМСІ і ІКСІ: різниця між технологіями

Процедура також передбачає забір чоловічих клітин, їх обробку, оцінку та подальше впровадження в яйцеклітину за допомогою мікроголки і з використанням збільшувальних приладів.

ІМСІ і ІКСІ, різниця між ними полягає лише в тому, що перша здійснюється за допомогою мікроскопа, що збільшує клітку в 6 000 разів. У той же час при ІКСІ застосовується мікроскоп, здатний створити збільшення тільки в 400 разів. В іншому технології є повністю аналогічними.

Процедура ІМСІ дозволяє детально оцінити морфологічну будову чоловічої статевої клітини і вибрати найбільш придатний до запліднення генетичний матеріал.

Що краще – ІКСІ або ІМСІ в конкретній ситуації, може сказати лікар, грунтуючись на результатах спермограми та інших аналізів і з’ясувавши, у чому криється основна проблема репродуктивної дисфункції чоловічого організму. Рішення про застосування того чи іншого методу ДРТ приймається фахівцем.

ЕКО, ІКСІ, ТЕЗА: ефективні процедури штучного запліднення

Екстракорпоральне запліднення і ICSI є найбільш ефективними методами зачаття в лабораторних умовах. Вони застосовуються в залежності від даних анамнезу пацієнта і результатів аналізів, на підставі яких лікарі можуть порадити той чи інший метод. Різниця між ЕКЗ і ІКСІ виражається і в вартості проведених маніпуляцій, друга процедура дорожче за рахунок трудомісткості.

У більшості випадків першим досвідом у багатьох безплідних пар стає ЕКО, але при невдачах лікарі пропонують оцінити можливості ICSI.

Можливий і інший варіант. У разі, якщо однозначно діагностовано чоловіче безпліддя, експерти говорять про те, що можливо ІКСІ без ЕКО звичайного, для скорочення витрат часу. Таким чином, репродуктологи можуть припускати ефективний результат штучного запліднення.

Багато пацієнтів клінік репродуктивної медицини цікавляться, що таке ЕКО плюс ІКСІ. Під цим мається на увазі проведення екстракорпорального запліднення з ICSI, з метою підвищення шансів на успішне запліднення. Відбувається підготовка наступним чином:

  • Застосування гормональних препаратів для стимуляції овуляції;
  • Забір і підготовка статевих клітин;
  • Штучне запліднення (за допомогою спеціальних мікроінструментів);
  • Подальша культивація ембріонів в інкубаторі і імплантація їх в матку.

ЕКО, ІКСІ, ТЕЗА – ефективні методики, що сприяють досягненню зачаття. TESA є пункцію сперматозоїдів безпосередньо з яєчка. Вона застосовується, якщо іншим отримати чоловічі статеві клітини для запліднення неможливо. Через 72 години після підготовки клітини виявляються придатними до запліднення.

Процедури ЕКЗ, ІКСІ, ІМСІ, ТЕЗА здійснюються в клініці «Центр ЕКО» в Криму, як на комерційній, так і на пільговій основі (ОМС). Ми пропонуємо пацієнтам комфортні умови проходження лікування, спостереження у висококваліфікованих і досвідчених професіоналів, сучасне обладнання для отримання бажаних результатів.

Чим відрізняється ІКСІ від Пікс

Різновидом ЕКО є процедури, які передбачають вплив на чоловічі статеві клітини. Їх сутність полягає в підготовці, відборі та очищення сперматозоїдів, а також виборі самого якісного спермия.

До таких технологій належать ІКСІ, ІМСІ, Пікс.

Для пацієнта часто відмінності між процедурами залишаються незрозумілими, але лікарі при необхідності використання певної технології пояснюють, чим відрізняється ІКСІ від Пікс.

У другому випадку ембріологи підбирають найбільш зрілий сперматозоїд. Для цього перед заплідненням зразок сперми поміщають в гіалуронову кислоту. Визначити, наскільки слушним є той чи інший сперматозоїд, може тільки компетентний ембріолог.

Инсеминация і ІКСІ: різниця в підходах

Ще однією методикою штучного запліднення є внутрішньоматкова інсемінація. Дана технологія рекомендована в тому випадку, коли фаллопієві труби жінки цілком прохідні. Порція сперми вводиться безпосередньо в матку за допомогою спеціалізованих інструментів.

Инсеминация і ІКСІ, різниця між якими полягає в тому, що в першому випадку запліднення відбувається в організмі жінки, є дієвими методиками штучного зачаття.

Всі ці методи доступні для пацієнтів клініки «Центр ЕКО» в Криму. ІКСІ і ІМСІ, відмінності між якими невеликі, здійснюються професіоналами своєї справи: ембріологами високої кваліфікації. Ми гарантуємо нашим пацієнтам дотримання всіх умов, необхідних для отримання якісного результату.

Чи не роздумуйте над тим, що краще – ІКСІ або Пікс. Записуйтеся на консультацію у репродуктологов нашої клініки. Вони підберуть найефективніший метод лікування безпліддя, щоб ви могли якомога швидше стати батьками.

  •     Метод ІКСІ (інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда в яйцеклітину) являє собою інноваційну технологію, яка застосовується в якості допоміжної репродуктивної технології при екстракорпоральному заплідненні і полягає у введенні в цитоплазму яйцеклітини сперматозоїда.
  •     Суть методу полягає у виборі кращого сперматозоїда і введенні його за допомогою спеціальних мікроманіпуляторів безпосередньо в цитоплазму яйцеклітини.
  •     Завдяки появі методики ІКСІ стало можливо використовувати для запліднення навіть зразки сперми з низькою концентрацією сперматозоїдів, зниженою рухливістю сперматозоїдів, і навіть стало можливо запліднити яйцеклітини нерухомими, але все-таки живими сперматозоїдами.
  • ІКСІ рекомендують, якщо:
  1. У спермі знижена концентрація сперматозоїдів (олигозооспермия-критично мала кількість сперматозоїдів, що містяться в еякуляті, азооспермія – повна відсутність сперматозоїдів в спермі (для проведення ІКСІ необхідна біопсія яєчка або придатка), тератоспермія – критично велика кількість патологічно змінених сперматозоїдів, які не можуть запліднити яйцеклітину
  2. Жінка належить до групи старшого репродуктивного віку. У деяких жінок після 40 років оболонка яйцеклітини може настільки змінюватися, що навіть нормальні сперматозоїди виявляються не в змозі запліднити її.
  3. У спермі виявлено високий рівень антиспермальних антитіл (позитивний MAR-тест), які перешкоджають зв’язуванню сперматозоїда з яйцеклітиною.
  4. Отримано 4 і менше ооцитів (бідний відповідь яєчників на гормональну стимуляцію).

    PICSI

PICSI (Physiologic Intra Cytoplasmic Sperm Injection), або фізіологічний ICSI – це сучасна модифікація добре відомого методу ICSI. При PICSI відбір сперматозоїдів для введення в яйцеклітину проводять не тільки по візуальним критеріями (форма, рухливість), але і за ступенем зрілості, яку визначають по здатності сперматозоїдів зв’язуватися з Гіалуронат.

Для проведення PICSI використовують спеціальні планшети, на дно яких завдано натуральний біополімер – гіалуронат, речовина, присутня в більшості тканин людини і входить до складу оболонки, яка оточує яйцеклітину.

У природних умовах в контакт з оболонкою яйцеклітини, де присутня гіалуронат, вступають тільки біохімічно зрілі сперматозоїди, які мають повний набір рецепторів, необхідних для запліднення. В результаті один з зрілих сперматозоїдів проникає всередину яйцеклітини.

    На планшеті PICSI сперматозоїди зв’язуються з Гіалуронат, і за характером зв’язку з цим ембріолог може достовірно визначити сперматозоїди, найбільш придатні для проведення PICSI.

Саме на здатності зрілих сперматозоїдів зв’язуватися з Гіалуронат заснований принцип роботи методу PICSI, що дає можливість максимально близько до дійсності відтворити природний процес і прогнозувати поведінку сперматозоїда при заплідненні.

Далі з відібраних сперматозоїдів можна вибрати кращі одиниці, грунтуючись вже на їх морфологічних характеристиках.

  1. Клінічними дослідженнями фахівців ряду авторитетних клінік світу було показано, що проведення процедури PICSI дозволяє збільшити відсоток настання вагітності і знизити статистику репродуктивних втрат в циклах ЕКЗ-ICSI.
  2.     В особливо складних випадках, при неможливості отримання сперми природним шляхом проводять процедуру біопсії яєчок.
  3.     Найважливіший і важливий етап лікування чоловічого безпліддя – впровадження в клінічну практику допоміжних репродуктивних технологи (ДРТ), що дозволяють чоловікам зачати своє власне генетичне потомство при різних захворюваннях, які раніше вважалися абсолютно безперспективними, включаючи таку важку патологію, як азооспермію – повна відсутність сперматозоїдів в еякуляті.

    Мікрохірургічна аспірація сперматозоїдів (МЕЗА і TEЗЕ)

Ці процедури використовуються для отримання сперматозоїдів для подальшого використання в циклі ЕКЗ і ІКСІ. В цілому ці процедури показані у випадках вродженого відсутності сім’явивідної протоки, порушення прохідності сім’явивідних проток внаслідок перенесеного запалення або травми.

Навіть в тому випадку, якщо в насіннєвих канатиках придатка яєчка знайдено занадто мало або взагалі не знайдено сперматозоїдів, або придаток зовсім відсутня, сперматозоїди можуть бути виявлені в яєчках і в той же день ін’еціровани безпосередньо в яйцеклітини за допомогою технології ЕКЗ в поєднанні з ІКСІ.

  • Мікрохірургічна аспірація сперматозоїдів придатка яєчка (МЕЗА). Процедуру проводять, коли дозрівання сперматозоїдів відбувається, але семявиносящіе протоки непрохідні. Наші андрології-урологи використовують операційний мікроскоп для ідентифікації та мікрохірургічного виділення окремих сім’яних канатиків придатка яєчка. Потім проводять мікропункціію канатиков і мікропіпеткою аспирируют рідина, яка містить сперматозоїди. Рідина досліджується в ембріологічною лабораторії на предмет наявності сперматозоїдів, після чого насіннєві канатики акуратно закриваються лікарем. Сперматозоїди використовуються негайно в програмі ЕКЗ і / або заморожуються для подальшого використання в циклах штучного запліднення.
  • Відкрита біопсія яєчка з наступною екстракцією сперматозоїдів – витяг сперматозоїдів з яєчка (Testicular sperm extraction – TESE) проводиться за відсутності сперматозоїдів в спермі під місцевою анестезією з метою отримання невеликих зразків насіннєвихканальців з одного або декількох ділянок яєчка. У лабораторії зразки тканин обробляються для виділення сперматозоїдів. В день пункції фолікулів проводять прокол мошонки і яєчка під загальним наркозом. Отриману тканину переносять в живильний розчин і розчавлюють, щоб звільнити зрілі і незрілі сперматозоїди (сперматіди). Потім з використанням отриманих сперміїв проводять процедуру ІКСІ.

Файл: НАШ ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ біопсії яєчок

    хетчинг

Щоб підвищити ефективність проведених процедур, на сьогоднішній день розроблений ряд певних методик, що підвищують шанси на імплантацію ембріона і подальше благополучне його розвиток, і одна з них – допоміжний хетчинг (від англ. To hatch out, що означає «вилупитися з яйця»).

    Що являє собою хетчинг ембріонів і з якою метою він проводиться?

Яйцеклітина людини (а в подальшому ембріон) оточена оболонкою, названої прозорою зоною або zona pellucidа. Для того, щоб відбулася імплантація ембріона в слизову оболонку матки (наступила вагітність), він повинен звільнитися від прозорої зони.

Технологія допоміжного хетчингу була розроблена для полегшення імплантації ембріона після перенесення в порожнину матки. В процесі хетчингу проводиться витончення, розсічення, або повне зняття оболонки, в залежності від різновиду хетчингу і стадії розвитку ембріона.

Хетчинг буває механічний, хімічний, ферментативний і лазерний.

Хетчинг рекомендується якщо:

  • оболонка ембріона потовщена або ущільнена;
  • проводиться перенесення ембріонів після кріоразморозкі;
  •  жінка старшого репродуктивного віку;
  • попередня спроба перенесення ембріонів не дала результату.

No related posts.

Оцініть статтю
Міська клінічна лікарня м. Рівне
Додати коментар