Серцебиття при клімаксі: лікування тахікардії та аритмії

Хвороби

Не слід терпіти і ігнорувати часте серцебиття при клімаксі. Тахікардія є як типовою ознакою менопаузи, так і симптомом розвитку ряду захворювань.

Тому жінці обов’язково потрібно обстежитися у кардіолога, гінеколога і рекомендованих ними лікарів.

З цієї статті Ви дізнаєтесь: в чому криються причини цього явища, які ще супутні симптоми можуть бути, як і коли потрібно лікувати подібну тахікардію або екстрасистолію і як поводитися під час раптового нападу.

Зміст
  1. Причини прискореного серцебиття в період менопаузи
  2. Можливі види порушень серцевого ритму
  3. додаткові симптоми
  4. В яких випадках звертатися до лікаря?
  5. Як можна позбутися від тахікардії під час клімаксу?
  6. загальні рекомендації
  7. Замісна гормональна терапія
  8. серцеві препарати
  9. Народна медицина
  10. Порушення ритму серцебиття при клімаксі: лікування та профілактика тахікардії
  11. Що таке тахікардія і чим вона небезпечна?
  12. Як проблеми з серцебиттям позначаються на роботі організму?
  13. Основні причини виникнення тахікардії при менопаузі
  14. Симптоми тахікардії під час клімактерію
  15. Як поводитися під час нападу?
  16. Коли потрібно обов’язково викликати лікаря?
  17. Загальні рекомендації по підтримці серця при клімаксі
  18. Основні групи препаратів для лікування тахікардії
  19. Що допоможе розслабитися і заспокоїтися?
  20. Вплив ЗГТ на тахікардію
  21. Народна медицина в питанні лікування тахікардії
  22. Дивне серцебиття при клімаксі: як виявити проблему і полегшити стан
  23. Причини зміни серцебиття при клімаксі і підвищення тиску
  24. Симптоми змін серцебиття при клімаксі
  25. аритмія
  26. тахікардія
  27. Підвищений тиск
  28. Чому сильніше стукає вночі
  29. Як налагодити роботу серця при клімаксі
  30. Препарати від тахікардії
  31. лікування аритмії
  32. Збори трав для нормалізації серцебиття і тиску
  33. Спосіб життя для полегшення стану
  34. Позбавляємося від тахікардії при клімаксі
  35. Налагоджуємо роботу серця
  36. Народні засоби
  37. Чому потрібно стежити за своїм серцебиттям під час клімаксу
  38. Спосіб життя для полегшення стану

Причини прискореного серцебиття в період менопаузи

У жінок після 40 років поступово згасає репродуктивна функція. В організмі зменшується кількість естрогену. Його недолік побічно впливає на підвищення синтезу адреналіну, а цей гормон безпосередньо впливає на силу і швидкість серцевих скорочень.

Збільшення його рівня може викликати прискорене серцебиття і інші порушення ритму міокарда. Менопаузальні зміни зачіпають також обмінні процеси, роботу нервової та інших систем організму.

Зниження концентрації статевих гормонів у жінок старше 40 років тягне:

  • зміна біохімічного складу крові;
  • погіршення реологічних властивостей крові;
  • втрату еластичності судинних стінок;
  • емоційну нестабільність;
  • зростання маси тіла;
  • погіршення якості сну.

Через недостатність естрогенів жінка легше піддається стресам, у неї пустує серце, починаються проблеми з холестерином, погіршується стан артерій і вен, звужується просвіт судин через скупчення жирових бляшок, нерідко підвищується вага. Посилена в’язкість крові, нестабільність настрою і сну, інші зміни на тлі клімаксу навантажують серцевий м’яз, артерії.

На замітку! Після 45 років зростає ризик гіпертонії, прогресуючої тахікардії, інших серцево-судинних хвороб. Їх розвиток може ховатися симптомами клімаксу. Тому потрібно регулярно обстежуватися у кардіолога та інших лікарів.

Можливі види порушень серцевого ритму

У жінок у віці 40-65 років нормальної ЧСС вважається 70-85 в хвилину. У спокійному стані серце б’ється рівно, без поштовхів, перебоїв і інших порушень. Перед вимірюванням пульсу треба посидіти хвилин десять, відновити дихання, заспокоїтися.

Відхилення ЧСС від норми є симптомом розвитку одного з захворювань:

Вид порушення ритму серця можлива патологія Коротка характеристика порушення Основні симптоми
гормональна тахікардія Гіперфункція надниркових залоз, щитовидної і / або підшлункової залози. Прискорення серцебиття викликає надлишок гормонів (тиреоїдних, глюкагону, катехоламінів). Немає органічних уражень міокарда. Біль за грудиною, задуху, запаморочення, прискорене серцебиття.
Синусова (вузлова) тахікардія Серцева або дихальна недостатність, запалення тканин міокарда, гіпоксія. Ритм синусового ділянки залишається без змін, але серце скорочується частіше. Серцебиття більше 90 уд / хв, панічна атака, страх смерті, кисневе голодування, слабкість.
ішемічна тахікардія Ішемія міокарда (ІХС). Збільшення ЧСС викликано необхідністю доставки кисню до тканин мозку і внутрішніх органів. До ускладнень відносять фібриляцію шлуночків. Постійне відчуття дискомфорту за грудиною, головний біль, задишка, прискорений пульс.
екстрасистолія Інфаркт, кардіосклероз. Характерно порушення ритму всіх структур міокарда або екстрасистол. «Завмирання» серця, нерівномірні поштовхи, нестача повітря. Нерідко буває пітливість, припливи.
пароксизмальнатахікардія Гіпертонічний криз, кардіоміопатії, вроджений дефект міокарда. У стані спокою порушення не діагностується ЕКГ. При навантаженнях прискорюється серцебиття, зберігається ритмічність скорочень. Пітливість, слабкість, дискомфорт за грудиною, припливи, швидкість ЧСС понад 150 уд / хв.
брадикардія Порушення передачі імпульсів з синусового вузла, отруєння, кардіоміопатії. Характерна ЧСС нижче 60 уд / хвилину. Напівнепритомності, утруднене дихання, падіння тиску, слабкість, буває ниючий біль в області серця.
Миготлива аритмія Ускладнення ревматизму, хвороби серця, гіпертонія. Нерівномірний збудження / скорочення передсердь. ЧСС понад 300 уд / хв, перебої в роботі міокарда, болить за грудиною, скаче хаотично пульс.

Вночі жінка може випробувати до 20 нападів тахікардії і припливів. Причиною їх появи лікарі вважають гормональний дисбаланс в сукупності з неадекватними сплесками адреналіну, викликаного збоями в роботі старіючого гіпофіза. При нічних епізодах серцебиття потрібно протерти обличчя і шию мокрим рушником, випити води, прийняти напівлежаче положення і / або зробити дихальну гімнастику.

Увага! Якщо коле серце, відчувається здавлювання, біль в його області, або виникає інший дискомфорт за грудиною, потрібно терміново обстежитися у кардіолога. На тлі хронічно підвищеної ЧСС, аритмії або брадикардії часто розвиваються хвороби міокарда.

додаткові симптоми

Вікові зміни в статевій сфері тривають довго – від 2 до 10 років. У цей період тахікардія може бути доповнена стрибками тиску, нападами запаморочення, задишка, дратівливістю, стенокардичної болем, аритмією, панічними атаками, нездужанням.

Найчастішим симптомом клімаксу вважаються припливи. Вони виникають ще в передменопаузальному період і викликані гормональним дисбалансом.

Ознаки припливу:

  • тахікардія (серце «вискакує» з грудної клітини);
  • шум у вухах;
  • тривожність;
  • відчуття жару в області серця, обличчя, шиї;
  • інтенсивне потовиділення;
  • почервоніння шкіри у верхній частині тулуба, шиї, голови;
  • стрибок тиску.

Під час припливу не вистачає повітря. При задуха жінка намагається розстебнути комір, глибоко вдихнути. Якщо до перерахованих ознак зблідло обличчя або з’явилася синюшність шкіри носогубного трикутника, то це симптоми серцевого нападу. Тут потрібна негайна медична допомога.

В яких випадках звертатися до лікаря?

Нерегулярне або стабільне порушення ритму серця вказує на розвиток захворювань, тому жінці бажано позапланово обстежитися у кардіолога. Виражений клімактеричний синдром також не є нормою і його треба лікувати за допомогою лікарів.

Увага! Швидку допомогу терміново викликають при болю в області серця, минаючий нападі тахікардії або задухи, раптовому зниженні / підвищенні тиску, переднепритомний стані, сильному запамороченні.

Як можна позбутися від тахікардії під час клімаксу?

Щоб нормалізувати ритмічність серцевих скорочень, потрібно забезпечити своєму організму максимально сприятливі умови для функціонування. В першу чергу треба позбавитися від шкідливих звичок і контролювати свої емоції. Ці заходи здатні зменшувати вираженість менопаузального синдрому.

А ось що потрібно зробити під час нападу тахікардії при клімаксі:

  1. Відкрити вікно.
  2. Розстебнути ґудзики у ворота, зняти бюстгальтер.
  3. Сісти в зручному положенні і розслабитися.
  4. Рівномірно і глибоко дихати.
  5. Заспокоїтися, випити води.

Якщо тахікардія не проходить самостійно, то лікар призначає ліки. У разі різкого погіршення самопочуття на тлі підвищеної ЧСС – викликають швидку.

Розглянемо більш докладно методи лікування.

загальні рекомендації

Бажано 2-3 рази / добу провітрювати приміщення, частіше гуляти на свіжому повітрі, приймати контрастний душ, виконувати дихальну гімнастику. Ці заходи підвищують тонус організму, нормалізують роботу всіх систем і внутрішніх органів, зміцнюють імунітет, насичують клітини киснем. Вони здатні підтримати серце при хворобах, вікової перебудови, стресі, попереджають тахікардію.

Жінкам в період пременопаузи і клімаксу треба щодня займатися гімнастикою, йогою, плаванням або іншими видами фізичної активності.

Регулярні тренування зміцнюють серце, знімають психоемоційне напруження, попереджають збільшення ваги.

Щоб не спровокувати тахікардію, важливо правильно підібрати ступінь навантажень на серцево-судинну і кістково-м’язову систему. Комплекс вправ допоможуть скласти інструктори або фахівці лікувальної фізкультури.

Жінкам для профілактики тахікардії та менопаузального синдрому бажано їсти:

  • горіхи;
  • гранат;
  • морепродукти;
  • бобові;
  • банани;
  • свіжі овочі;
  • інші продукти з високим вмістом фітоестрогенів, магнію, вітамінів групи B.

Рекомендується вживати їжу дрібно, пити не менше 1 л води в добу, відмовитися від алкоголю, міцного чаю і кави.

Для нормалізації сну, попередження стресу, відновлення емоційної стабільності – ввечері краще приймати розслаблюючі ванни. У воду можна додавати трав’яні відвари з валеріаною, хвоєю. Спати потрібно не менше 7 годин. Днем можна фізично перевтомлюватися, тому треба контролювати ступінь і тривалість навантажень. У стресових ситуаціях рекомендується використовувати стрессболли.

Важливо жінкам клімактеричного віку проводити і психопрофилактику. У разі погіршення самопочуття і розвитку тахікардії – треба заспокоювати себе, озвучувати, що зараз будете робити для зняття нападу. Цей метод допомагає контролювати емоції, попереджає панічну атаку, має опосередкований вплив на стабілізацію ЧСС і тиску.

Замісна гормональна терапія

Замісну терапію використовують для усунення вираженого клімактеричного синдрому через дефіцит естрогенів. Жінкам менопаузального віку бажано регулярно контролювати гормональний статус, роботу серця. За результатами аналізів гінеколога легше підібрати ліки від тахікардії.

Ось які препарати найчастіше призначають при клімаксі:

  • Ременс.
  • Цикло Прогінова.
  • Клімаксан.
  • Трісеквенс.
  • Анжелік.

Гормоносодержащіх кошти не пригнічують функції щитовидної залози і статевих органів. Помірне підвищення низького рівня естрогенів попереджає напади тахікардії, знижує вираженість інших проявів клімаксу.

серцеві препарати

З початком згасання репродуктивної функції і в постменопаузі, лікарі для підтримки нормального серцебиття призначають антиаритмічні засоби.

Прибрати аритмію можна препаратами з діючою речовиною:

  • соталол;
  • аміодарон;
  • магнію оротат;
  • есмолол;
  • верапаміл.

Антіарітмітікі використовують для зняття симптомів тахікардії та інших видів аритмій. Такі ліки не лікують серцево-судинні захворювання або менопаузальний синдром.

Тахікардію на тлі клімаксу також усувають за допомогою засобів з антиаритмічний ефект:

Група препаратів напрямок дії Назва ліків
Кардіселектівнимі β-блокаторами Зменшують частоту серцебиття в стресових ситуаціях Конкор, Бісопролол
β-адреноблокаторами Знижують частоту і силу серцевого скорочення тразікор
Антагоністами натрієвих каналів Уповільнюють провідність в передсерді, подовжують час серцевого удару Хінідин, Аймалін
антагоністами кальцію Послаблюють силу скорочень міокарда, знімають спазм, уповільнюють серцебиття Аміодарон, Дилтиазем
метаболічними засобами Покращують клітинний обмін і тканинне дихання в міокарді рибоксин

Увага! Для нормалізації підвищеного серцебиття у жінок старше 40 років прийом антіарітмітіков призначають тривалими курсами. У період їх вживання потрібно раз в 3 тижні консультуватися у кардіолога і робити електрокардіографію.

Народна медицина

У народній та офіційній медицині не розрізняються принципи лікування тахікардії на тлі клімаксу. Жінці, з початком менопаузальних змін, потрібно вживати багаті фітоестрогенами кошти, використовувати лікарські трави з седативним ефектом, знижує високий тиск і / або протиаритмічними дією.

Перелік рослин, які можна використовувати жінкам при сильному серцебитті під час клімаксу:

З фитоестрогенами З седативною дією З антиаритмічний ефект З гіпотензивні властивості Загальна рекомендація
Клевер пассифлора Дивосил Собача Для усунення тахікардії бажано пити чай / настій / відвар трав’яного збору, до складу якого включено кілька рослин з різним напрямком дії
Борова матка Півонія Хаменерій Адоніс
материнка Меліса Любисток аптечний шоломниця
Червона щітка чебрець повзучий Рутка Лугова герань
шавлія валеріана фіалка триколірна глід

Хорошим ефектом при тахікардії володіє народний засіб з 7 рослин. В збір входять квіти календули і конюшини, плоди шипшини, глоду, листя кропиви собачої, м’яти, корінь валеріани. За 3 ст. л.

сушеного сировини подрібнюють, змішують, зберігають у банку під кришкою. Приймають у вигляді гарячого настою протягом 3 тижнів. З’єднують 200 мл окропу з 1.5 ч. Л. збору, витримують 20 хвилин, фільтрують.

П’ють з медом, як чай.

При клімаксі від тахікардії також допомагає 3-компонентний засіб з:

  • 50 мл настоянки пустирника;
  • 50 мл настоянки глоду;
  • 50 мл настойки півонії або валеріани.

Засіб треба робити з аптечних препаратів. Настоянки змішують в скляному флаконі, герметично закривають ємність. Пити треба тричі на день по 15-20 крапель, попередньо розбавивши 20-50 мл води.

Серцебиття при клімаксі: лікування тахікардії та аритміїАвтор статті: Дмитрієва Юлія (Сич) – У 2014 році з відзнакою закінчила Київський державний медичний університет імені В. І. Розумовського. В даний час працює лікарем-кардіологом 8 СГКБ в 1 к / о.

Порушення ритму серцебиття при клімаксі: лікування та профілактика тахікардії

Під час менопаузи жіночий організм страждає від нестачі гормонів. Цей фактор викликає не тільки неприємні симптоми клімактерію, але і може спровокувати порушення в роботі важливих органів.

Деякі жінки відзначають порушення ритму серцебиття при клімаксі, і лікування тахікардії представляє необхідність в цей період. Варто серйозно поставитися до будь-яких змін серцевого ритму, адже навіть незначні симптоми можуть означати початок серйозного захворювання.

У будь-якому випадку корисно знати основні ознаки тахікардії, правила поведінки під час нападу, методи підтримки серця. Якщо тахікардія проявляється одноразово і практично відразу припиняється, то не потрібно сильно турбуватися.

Але якщо симптоматика починає носити постійний характер, то необхідно терміново звернутися до кардіолога. Адже цей вид порушення серцевого ритму може бути спровокований як неправильною роботою нервової системи, так і серйозним захворюванням серця.

Серцебиття при клімаксі: лікування тахікардії та аритмії

Що таке тахікардія і чим вона небезпечна?

Тахікардія є одним з порушень серцевого ритму, при якому у хворого відзначається прискорене серцебиття непостійного характеру. Наприклад, в нормальному стані показник серцевого скорочення не повинен перевищувати 60-80 ударів в хвилину.

Але жінкам при клімактерії необхідно пам’ятати, що для них норма серцевих скорочень трохи підвищена (70-100 ударів в хвилину).

 

Також враховуються фізичні навантаження, які можуть підвищити ці показники, але тільки на певний часовий відрізок, після чого число скорочень повинно повертатися в норму.

Існує поняття «патологічна тахікардія», яку викликають проблеми з серцево-судинною системою або іншими органами.

Крім посиленого биття серця хворі відзначають брак повітря і почуття стислості в грудній клітці. Напад у людини виникає швидко і раптово. Кількість ударів зростає до 150-200 в хвилину.

Що стосується тривалості, то напад може тривати як одну хвилину, так і годину.

Не варто залишати без уваги такі прояви, адже тахікардія може спровокувати розвиток гострої серцевої недостатності, ішемічну хворобу серця, інфаркт міокарда, а також зупинку серця.

Як проблеми з серцебиттям позначаються на роботі організму?

Правильна робота серця – це запорука здорового функціонування всього організму. Поперемінне напругу серцевих м’язів забезпечує приплив і відтік крові, а також транспортування кисню і корисних речовин до всіх органів.

А в момент розслаблення серце накопичує сили для нормального протікання наступного скорочення. Так ось, між цими двома функція проходить певну кількість часу.

Якщо орган занадто часто скорочується або розслабляється, то кисень просто не встигає розповсюдитися по організму, а саме серце не може відпочити. В результаті виникає порушення ритму, яке погіршує загальне самопочуття людини.

Під час клімаксу найчастіше відзначається тахікардія, але не виключені і інші проблеми. Але всі вони негативно позначаються на стані жінки, послаблюючи її здоров’я і викликаючи різні захворювання.

Основні причини виникнення тахікардії при менопаузі

Тахікардія при клімаксі – нерідке явище. Під час менопаузи відбувається дестабілізація гормонального балансу. Організм вже не виробляє достатню кількість статевих гормонів, які пов’язані з роботою серця наступним чином:

  1. Кров. У період клімактерію склад крові змінюється. Збільшується кількість іонів натрію в лімфі, тому затримується рідина. У підсумку обсяг крові і її в’язкість збільшуються, адже брак естрогену провокує зростання холестерину. І серцю вже набагато важче працювати.
  2. Судини. Чималу роль відіграє провідність судин, яка знижується через втрату еластичності стінок. На них починають накопичуватися відкладення, підвищується тиск крові на судини.
  3. Емоційна нестабільність. У жінок різко змінюється емоційний фон, посилюються негативні настрої, виникає дратівливість. Посилення негативних емоцій завжди позначається на ритмічності скорочень серцевого м’яза.
  4. Зайва вага. Збільшення жирових відкладень заважає ефективній роботі судин і створює додаткове навантаження на серце.

Якщо не боротися з симптомами менопаузи, то і лікування тахікардії буде безрезультатним. Тому варто забезпечити гормональну підтримку організму і пройти повне обстеження.

Симптоми тахікардії під час клімактерію

Для початку необхідно з’ясувати особливості симптоматики тахікардії в період клімактерію:

  • прискорення пульсу, яке можна відчути в скронях або венах;
  • іноді виникає запаморочення або втрата рівноваги;
  • почуття страху, панічна атака;
  • жінка починає чітко відчувати, як і де б’ється її серце;
  • відчуття нестачі повітря;
  • почуття сильного жару у верхній частині тіла;
  • тремтять кінцівки.

В кожному окремому випадку ознаки тахікардії проявляються по-різному. Все залежить від особливостей організму і наявності інших захворювань. Але при будь-яких умовах необхідно намагатися зберегти спокій, щоб не погіршити напад.

Як поводитися під час нападу?

Спочатку потрібно заспокоїтися, для чого і приймають різні седативні препарати. Крім цього, не можна порушувати спокій хворого. Якщо напад знову повторюється, то необхідно виконати наступне:

  1. Глибокого вдихайте повітря, після чого потрібно затримати дихання, немов повертаючи потік повітря в самий низ легких.
  2. З силою натисніть на очні яблука, дотримуючись обережності, продовжуючи кілька хвилин з перепочинком по 10 секунд між вправами.
  3. Нормалізувати пульс можна за допомогою дуже холодної води, опустивши в неї обличчя на кілька секунд.
  4. На самому початку нападу постарайтеся сильно покашляти. У деяких випадках допомагає викликання блювоти.
  5. Для зупинки тахікардії можна спробувати чергувати глибокі вдихи з швидким видихом, продовжуючи повторювати дії 5-10 хвилин.
  6. З ліків добре допомагає Корвалол, Валокордин.

Коли потрібно обов’язково викликати лікаря?

У складних ситуаціях перераховані вище заходи можуть виявитися марними. Якщо серцевий ритм і артеріальний тиск не приходить в норму, то треба швидко звернутися за невідкладною медичною допомогою. У цьому випадку симптоми проявляються наступним чином:

  • хворобливі відчуття в районі грудної клітки;
  • людина втрачає свідомість;
  • сильна задишка і постійне запаморочення;
  • дуже сильне зниження артеріального тиску;
  • безпричинне виникнення нападу.

Для зупинки тахікардії пацієнтці вводиться Лідокаїн та препарати для стабілізації артеріального тиску. У деяких випадках може знадобитися госпіталізація з наступним комплексним обстеженням.

Загальні рекомендації по підтримці серця при клімаксі

Не можна просто терпіти напади, сподіваючись на їх непостійний характер. Адже ця проблема не просто погіршує загальне самопочуття, але і може викликати:

  • інсульт,
  • інфаркт,
  • стенокардію,
  • артеріальну гіпертензію,
  • ішемію.

Несвоєчасне лікування порушеного ритму при менопаузі також може викликати симптоми серцевої недостатності у жінок. Але все починається не з прийому лікарських препаратів, а ведення здорового способу життя під час клімаксу:

  1. Збалансоване харчування. У раціоні має бути присутня здорова різноманітна їжа. Важливо вживати жири тваринного походження і достатню кількість білка. Дуже корисно їсти овочі, рибу, морепродукти, горіхи і фрукти.
  2. Фізична активність. Жінок під час клімактерію не можна занадто навантажувати, але потрібно рухатися, не забуваючи про відпочинок. Можна займатися повільним бігом або фітнесом, але без сильних навантажень
  3. Свіже повітря. Якщо жінка буде уникати задухи, то це не тільки позитивно позначиться на припливах, але і не буде шкодити серця. Особливо потрібно підтримувати таку обстановку в спальні.
  4. Позитивне настрій. Не можна нервувати, намагаючись налаштовуватися на позитив. У деяких випадках не завадить відвідати психотерапевта.
  5. Прийом гормонів. Жіноче здоров’я дуже сильно залежить від гормонального балансу, тому необхідно коригувати гормональний фон за допомогою рослинних або синтетичних гормонів, але під наглядом лікаря.
  6. Вітамінні комплекси при менопаузі. Організму потрібен магній, калій і кальцій, щоб підтримати здоров’я серцево-судинної і нервової системи.
  7. Контроль показників. Це стосується рівня холестерину в крові і артеріального тиску.
  8. Усунення негативних звичок. Якщо жінка курить, вживає алкоголь, то ефективність будь-якого лікування знижується. Це також стосується кави і міцного чаю.

Всі ці правила потрібно дотримуватися задовго до настання клімактеріального періоду. Адже завжди легше запобігти захворюванню, ніж потім його лікувати.

Основні групи препаратів для лікування тахікардії

Порушене серцебиття при клімаксі базується не тільки на усунення симптоматики, але і на профілактиці можливих загострень. У список основних медикаментів входять:

  • Седативні препарати. Допомагають жінці заспокоїтися, а також запобігти можливим напади в майбутньому (Валеріана, Собача).
  • Бета-блокатори. Нормалізують серцевий ритм, стабілізують артеріальний тиск, а також позитивно впливають на скорочувальну функцію серця (Атенолол, Карведилол, Целіпролол).
  • Лікарські засоби з антиоксидантами. Допомагають організму нормалізувати кровообіг і відновити функціонування міокарда (Предуктал або Мексикор).
  • Блокатори натрієвих каналів. Надають спільна дія на роботу серця, забезпечують ефективне регулювання коронарного кровотоку і АТ (Ритмонорм, Аллапінін).

Що допоможе розслабитися і заспокоїтися?

Зовсім не обов’язково відразу братися за лікарські препарати для нормалізації нервової системи. Заспокоїтися і розслабитися можна за допомогою наступних методик:

  1. Дихальні вправи. Чергування глибоких вдихів і коротких видихів, а також інші дихальні практики особливо корисні в момент нападу.
  2. Йога. Відмінний варіант активності. Заняття йогою при клімаксі використовують в якості профілактики різних захворювань, включаючи проблеми з серцем.
  3. Медитація та інші розслаблюючі техніки. Брак гормонів провокує нестабільний емоційний фон. А перепади настрою не найкращим чином позначаються на стані серцево-судинної системи.

Вплив ЗГТ на тахікардію

У цьому питанні тільки лікар може встановити, що викликало тахікардію. І якщо причиною її виникнення стала нестача гормонів, то необхідна замісна гормональна терапія. Якщо жінка вже проходить ЗГТ, то лікар призначає нові аналізи і переглядає комплекс гормональних препаратів. Це можуть бути кошти у вигляді:

  • таблеток,
  • гелів,
  • краплею,
  • пластирів,
  • свічок,
  • мазей.

Також варто відзначити, що ЗГТ може грунтуватися на:

  1. Комбінованих препаратах (Клімонорм, таблетки Анжелік, Дивина, Актівель, Кліогест).
  2. Монотерапевтичного засобах (Естрофем, Естрожель, крем Овестін).

Приймати ці препарати потрібно тільки після здачі аналізів на гормони за призначенням лікаря.

Народна медицина в питанні лікування тахікардії

Для боротьби з тахікардією варто вибирати лікарські трави, які не тільки заспокоюють, але і допомагають боротися з симптомами менопаузи. В такому випадку ви не тільки усуньте брак корисних речовин в організмі, а й підтримаєте своє серце в нормі. Серед лікарських трав варто виділити:

  • валеріану,
  • звіробій,
  • розмарин,
  • полин,
  • шавлія,
  • глід,
  • пустирник.

Можна самостійно готувати настоянки або купувати вже готові засоби в аптеці, до складу яких входять перераховані трави.

Тахікардія вимагає своєчасного лікування, щоб це порушення не переросло в більш серйозні захворювання. Жінок під час менопаузи часто турбують серцеві порушення, тому потрібно правильно підібрати ЗГТ, вести здоровий спосіб життя і вчасно відвідувати лікаря для запобігання негативним наслідкам в організмі.

Дивне серцебиття при клімаксі: як виявити проблему і полегшити стан

Напади посиленого серцебиття є одним з ознак клімактеричного синдрому. Він розвивається на тлі згасання продукції гормонів яєчниками.

Найбільш типові приливи жару, які супроводжуються частим пульсом, пітливістю і відчуттям завмирання серцевих скорочень.

Для лікування використовується гормональна замісна терапія та заспокійливі препарати, при неефективності проводиться гіпотензивну і антиаритмічну лікування.

Причини зміни серцебиття при клімаксі і підвищення тиску

У клімактеричному періоді знижується здатність яєчників до утворення фолікулів і вироблення естрогену.

Для того, щоб компенсувати недолік гормонів, гіпоталамус активно викидає в кров нейропептиди – тиреоліберином, кортиколиберин. Під їх впливом щитовидна залоза і наднирники починають працювати в посиленому режимі, виділяючи речовини, які призводять до спазму судин, підвищення артеріального тиску, збільшення сили і частоти серцевих скорочень.

Змінюється робота центрів терморегуляції, тому всі вегетативні прояви (пітливість, тремтіння рук, тахікардія, нервозність) виникають на тлі типових припливів спека до верхньої половини тулуба, голові, руках.

Рекомендуємо прочитати про дисгормональной миокардиодистрофии. Ви дізнаєтеся про причини і симптоми дисгормональной миокардиодистрофии, діагностиці та лікуванні. А тут докладніше про те, чому серце болить від нервів.

Симптоми змін серцебиття при клімаксі

Клімактеричний синдром може проявлятися у вигляді симпатоадреналових або вагоінсулярних кризів. Для першого типу характерними ознаками є:

  • частий або нерегулярний пульс;
  • підйом артеріального тиску;
  • озноб;
  • оніміння та холод в кінцівках;
  • блідість шкіри;
  • рухове занепокоєння;
  • біль в області серця.

Може короткочасно підвищитися температура тіла до 38 градусів.

Вагоінсулярние кризи протікають на тлі підвищеної активності парасимпатичного відділу нервової системи і супроводжуються відчуттям жару в голові, почервонінням шкіри, пітливістю, різкою слабкістю, нудотою, рідкісним пульсом, запамороченням і падінням артеріального тиску. При клімаксі часто зустрічається змішаний тип або чергування цих станів.

аритмія

Виникає, як правило, приступообразно у вигляді відчуття перебоїв в серцевих скорочень, завмирання або раптового поштовху в області серця. Це може супроводжуватися запамороченням, непритомним станом, різкою слабкістю. Часте і нерегулярне серцебиття може бути симптомом миготливої ​​аритмії.

тахікардія

Виявляється прискореної і сильною пульсацією в області шийних судин, відчуттям важкості або болі в серці. Зазвичай виникає на тлі припливів спека, відчуттів нестачі повітря. При частій тахікардії пацієнтки скаржаться на підвищену стомлюваність, погіршення настрою, знижений апетит і працездатність, порушення сну.

Підвищений тиск

При високих цифрах артеріального тиску турбує:

  • головний біль в потиличній або тім’яної області;
  • тяжкість і відчуття пульсації в голові;
  • шум у вухах;
  • серцебиття;
  • нудота.

Потім до цих скарг додається загальна слабкість, запаморочення, утруднення дихання при швидкій ходьбі, пітливість і тупий біль в області серця. Перед очима з’являється мигтіння крапок, знижується зір. Спостерігається набряклість кінцівок, обличчя, припухлість повік.

Чому сильніше стукає вночі

При клімаксі нічні припливи позбавляють сну і супроводжуються більш вираженим серцебиттям, ніж днем. Це пов’язано з порушенням гормонального балансу і переважанням тонусу симпатичної нервової системи на відміну від активної парасимпатичної в нормі.

Під впливом гормонів стресу напади пітливості і тахікардії можуть виникати від 10 до 20 разів за ніч, особливо в жаркому і задушливому приміщенні.

Про симптоми клімаксу дивіться в цьому відео:

Як налагодити роботу серця при клімаксі

Для того, щоб відновити нормальний серцевий ритм, в першу чергу потрібно провести діагностику і корекцію ендокринних порушень. При цьому гінекологи можуть призначити не тільки синтетичні аналоги естрогенів, а й абсолютно безпечні натуральні або гомеопатичні препарати. Без нормалізації балансу статевих гормонів лікування кардіологічними засобами не дасть ефекту.

Препарати від тахікардії

Найчастіше рекомендуються немедикаментозні методи, які надають заспокійливу дію: хвойні ванни, рефлексотерапія, електрофорез брому на комірцеву зону. Приступ прискореного серцебиття можна зняти, натискаючи на очні яблука. При пароксизмальній тахікардії або екстрастоліі призначають такі препарати:

лікування аритмії

При нерегулярному ритмі серця використовують ті ж групи препаратів, що і при тахікардії. В особливо складних випадках можуть бути призначені препарати типу Етацизином або Кордарону ®. Таке лікування проводиться тільки під постійним лікарським контролем, так як визначення дози можливе після повного кардіологічного обстеження.

Збори трав для нормалізації серцебиття і тиску

Народні методи лікування при клімактеричному синдромі досить ефективні, так як рослини мають властивість відновлювати порушений гормональний фон завдяки особливим з’єднанням – фітоестрогенів. Крім цього, тривалий прийом фітопрепаратів не робить виражених побічних дій.

Для лікування серцебиття і коливань артеріального тиску використовують такі групи рослин:

  • З естрогеноподібним дією – шавлія, лаванда, червона конюшина, материнка, насіння льону.
  • Заспокійливі – валеріана, пасифлора, меліса, м’ята.
  • Антиаритмічні – глід, барбарис, оман, арніка, іван-чай.
  • Гіпотензивні – астрагал, омела біла, шлемник, пустирник, Синюха лазоревая, сухоцвіт.

Для того, щоб надати комплексну дію, рекомендується до складу зборів включати трави з кожної групи, а також після місячного курсу і тижневої перерви міняти склад компонентів.

Наприклад, можна приготувати лікарський чай для зниження тиску і частого серцебиття такого складу: взяти рівні частини пустирника, м’яти, омели білої, глоду і квіток лаванди. Столову ложку залити чашкою окропу, пити через 20 хвилин настоювання, процідженим, в 2 – 3 прийоми.

Рекомендуємо прочитати про дисметаболической миокардиодистрофии. Ви дізнаєтеся про етіологію і механізм розвитку дисметаболической миокардиодистрофии, класифікації, діагностиці та лікуванні. А тут докладніше про підвищений пульсі при нормальному тиску.

Спосіб життя для полегшення стану

Прояви клімаксу можна пом’якшити при дотриманні таких рекомендацій :

  • Утриматися від прийому кави, міцного чаю, особливо в другій половині дня.
  • Перед сном здійснювати годинну прогулянку.
  • Куріння і вживання алкоголю під забороною.
  • При наявності підвищеної ваги дотримуватися дієти з обмеженням калорійності.
  • М’ясо замінити рибою і морепродуктами.
  • Салат зі свіжих овочів повинен бути в меню щодня.
  • Виключити смажену і жирну їжу з раціону.
  • Щодня приймати контрастний душ, а перед сном хвойну, шавлієву або валериановую ванну.

Серцебиття і коливання артеріального тиску при клімаксі є проявом гормонального дисбалансу. Для лікування використовується замісна гормональна терапія, заспокійливі препарати, в тому числі і з рослинної сировини. Зміна способу життя допомагає більш плавного та безсимптомному перебігу клімактеричного періоду.

Позбавляємося від тахікардії при клімаксі

Серцебиття при клімаксі це найперший симптом, який виникає. Основна причина ховається в згасанні жіночих гормонів. Тахікардія при клімаксі, приливи жару – все це може виникати в даний період. Такі ознаки приносять масу дискомфорту, тому їх необхідно усунути.

Налагоджуємо роботу серця

Щоб відновити нормальну роботу серцево-судинної системи, необхідно пройти комплексну діагностику. На підставі отриманих даних, лікар призначає лікування:

  • Призначають синтетичні естрогени (препарати аналоги).
  • Гомеопатичні лікарські препарати.

Допомагають при тахікардії і лікарські рослини, які мають заспокійливу спектром дії. При слабовираженних симптомах можна використовувати народні методи. Наприклад: прийняти хвойну ванну, вдатися до рефлексотерапії.

Деякі фахівці рекомендую при нападі прискореного серцебиття надавати на очні яблука, однак цей метод не завжди приносить позитивного результату.

Народні засоби

Народні засоби при тахікардії:

  • Приготувати відвар на основі шавлії або насіння льону. На склянку води знадобиться 1 чайна ложка основного інгредієнта, настоювати протягом 15-20 хвилин. Перед застосуванням процідити.
  • Налагодити скорочення серцевого м’яза допомагає чай з меліси, м’яти або валеріани.
  • Привести в норму пульс при клімаксі, жінці допоможуть антиаритмические рецепти. Приготувати відвар на основі глоду, арніки, барбарису або ж пити іван-чай.

При тяжкому перебігу клімаксу, лікарі рекомендують жінці приготувати гіпотензивні рецепти. Як лікування можна використовувати: пустирник, сухоцвіт або астрагал.

Описані рецепти самостійно не використовувати. Перед приготуванням і застосуванням, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Чому потрібно стежити за своїм серцебиттям під час клімаксу

Климактерическая кардиопатия, при несвоєчасному лікуванні не несе небезпеки, але тільки якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.

Які можуть виникнути патології:

  • Миготлива аритмія. Якщо вчасно не почати лікування, то це може привести до летального результату.
  • ІХС, що означає ішемічна хвороба серця. При такому патологічному стані, спостерігається порушення кровопостачання. Основна причина ховається в ураженні коронарних артерій.

До небезпечних ускладнень також можна віднести геморагічний інсульт. Захворювання характеризується різким спазмом судин головного мозку. За рахунок цього спостерігається крововилив в тканини мозку.

Спосіб життя для полегшення стану

Багато жінок задають питання, як же можна полегшити свій стан, крім прийому медикаментів і народних рецептів.

Так як відбувається зміна в серцево-судинній системі, і порушується гормональний фон, то варто притримувати дуже простих правил.

  • Не варто пити міцну каву і чай, особливо в першій половині дня.
  • Рекомендовано перед сном прогулятися по свіжому повітрю, достатньо 20-30 хвилин.
  • При клімактеричному синдромі з порушеним серцебиттям, суворо забороняється вживати будь-яких енергетичні та алкогольні напої.
  • Дотримуватися правильне і збалансоване харчування. Включити більше фруктів, овочів та інших продуктів, які багаті на поживні мінерали і вітаміни.
  • М’ясну продукцію краще виключити. Лікарі рекомендують замінити м’ясо, на рибу.
  • Необхідно відмовитися від смажених, гострих страв. В іншому випадку можуть виникнути загострення, і симптоми набудуть більш виражений характер.

Додаткові рекомендації фахівців: щодня приймати душ, це допоможе полегшити загальний стан жінки в період клімаксу (можна прийняти хвойну або шавлієву ванну).

Пам’ятайте, що в період клімаксу важливо привести в нормальний робочий стан всі життєво важливі симптоми, в тому числі і гормональний фон. Якщо народні рецепти не приносять позитивного результату і стан погіршується, варто негайно звернутися до лікаря.

Якщо стаття була корисною, ставте лайк і підписуйтесь на канал. Наш сайт «СтопКлімакс.Ру» . Там можна знайти всю інформацію про клімакс.

No related posts.

Оцініть статтю
Міська клінічна лікарня м. Рівне
Додати коментар