Причини скупчення повітря в матці

Хвороби

Подружка, сусідка, інтернет – ось джерела, у яких жінка найчастіше намагається знайти інформацію, що стосується проблем з інтимним здоров’ям. Вона може відчувати дискомфорт, але навряд чи розповість про свої відчуття в кабінеті у лікаря, адже помилково вважає, що він їй не зможе допомогти.

Гінеколог-ендокринолог медичного центру «ЛОДЕ» Тетяна Симоненко просить не мовчати: краще обговорити з лікарем, що у вашому організмі норма, а що ні, ніж страждати від болю під час сексу, стресового нетримання сечі, щомісячних циститів або інших «сороміцьких» проблем, які ми звикли не афішувати.

Причини скупчення повітря в матці

«Починаю ставити питання – з’ясовується, що проблеми є, і давно»

– Від подруг часто чую, що ретельне спостереження у гінеколога закінчується після пологів. З фразою «народила – дай іншим народити» жінок відправляють додому, вимагаючи з’являтися тільки раз на рік на профілактичний огляд. Чи є в цьому здорове зерно?

– На превеликий жаль, негативний досвід першого або наступних візитів до гінеколога формує у жінок небажання ділитися інтимними проблемами зі своїм лікарем.

Але ж сьогодні жінка хоче не тільки народжувати дітей і в будь-якому віці вимагає пильної уваги до свого здоров’я. Дама 50+ років кілька десятиліть назад і зараз – це дві великі різниці.

Колись в суспільній свідомості міцно сиділо: вийшла на пенсію – сидить на лавочці, доживай свій вік. Зараз же в цьому віці ми бачимо енергійних дам, які в тому числі дуже активні і в сексуальних відносинах.

Але деякі вікові гормональні зміни створюють дискомфорт як при сексі, так і в повсякденному житті. А тому необхідно обговорювати з гінекологом будь-які виникаючі проблеми і ставити багато питань на прийомі.

– Швидше за все пацієнтка вважає, що її проблема просто неважлива.

– Так, з таким ставленням до свого здоров’я стикаюся постійно. Приходить жінка на профогляд і каже, що її нічого не турбує.

Починаю ставити конкретні питання – і тут же з’ясовується, що проблеми є, і давно, але жінка про них не розповідала, бо вважала, що це не має значення чи що це природні зміни і медицина не зможе їй допомогти. Але їй погано! З таким станом речей не можна миритися.

Причини скупчення повітря в матці

Припустимо, питаю: при сексі повітря з піхви виходить? Відповідає: «Так». Виходячи з басейну або після купання в морі помічаєте, що з піхви виходить вода? Знову позитивну відповідь.

Тампони можете носити? Каже, що немає, тому що відчуває дискомфорт. Ось в цих трьох відповідях – ознаки слабкості м’язів тазового дна.

У запущених випадках вона може спровокувати опущення і випадання статевих органів.

– Раніше випадання матки відбувалося при непосильною для жінки роботі. Подібних випадків було багато під час війни, коли доводилося постійно тягати важкі. Хіба таке можливо в наш час?

– Підйом важких предметів – один з провокуючих чинників, але далеко не єдиний. Тонус м’язів тазового дна може залежати від супутніх гормональних і обмінних порушень в організмі. Нерідко проблема виникає після багаторазових пологів.

Жінка виносила і народила трьох – у неї буде слабкість м’язів тазового дна. Якщо не робити спеціальні вправи, то стан погіршиться. Тазове дно служить не тільки опорою для внутрішніх статевих органів, а й для органів черевної порожнини, допомагаючи зберегти їх нормальне положення.

Тому його м’язи треба тренувати, як і всі інші.

Причини скупчення повітря в матці

До того ж зараз у багатьох сидяча робота. Потім приходять додому, знову укладаються на диван, перед комп’ютером або зі смартфоном в руках. До тренажерних залів, пробіжок, аеробіки або танців живота добираються не всі.

У чому порятунок? У заняттях спеціальної фізкультурою, класичних вправах Кегеля. У деяких медичних центрах є апарати електромагнітної стимуляції малого таза.

Є також спеціальне обладнання, яке можна використовувати в побутових умовах.

«Хворобливі місячні – це перший дзвіночок»

 – Про що ще мовчать жінки?

– Наприклад, про стресовому нетриманні сечі під час занять спортом, кашлю, чхання. Про це говорять, тільки якщо спеціально ставиш питання безпосередньо.

– Наші мами вважали хворобливі менструації вікової підліткової проблемою …

– Так, люди звикли користуватися всіма благами сучасних технологій, але не хочуть дізнаватися про досягнення сучасної медицини і керуються категоріями столітньої давності.

До сих пір знаходяться мами (і, на жаль, деякі лікарі), які вважають, що хворобливі місячні – це норма, потрібно всього лише почекати, поки народиш.

А потім діагностують безпліддя або серйозні гінекологічні захворювання, і виявляється, що першим дзвіночком були ті самі нестерпні періодичні болі. Біль – це сигнал тривоги.

Що стосується стресового нетримання сечі, то з ним стикаються не тільки в 70 років, але і в молодому віці, в тому числі після пологів.

Зараз ми все частіше працюємо рука об руку з урологами, які першими діагностують таке порушення. Також до нас направляють жінок з повторюваними циститами, що виникають після сексу.

Пацієнтка страждає, може по кілька місяців відмовлятися від інтимних стосунків з чоловіком, але стриманість не допомагає.

– Деякі також часто мучаться клопотів – запаленням слизової оболонки піхви.

– Так, причому його лікують найчастіше самі і паралельно годують пігулками чоловіків. Лікування та утримання від сексу може тривати до року – і ніякого ефекту, і в результаті навіть виникають проблеми в сімейних відносинах.

А адже однією з причин цієї проблеми можуть бути гормональні порушення, порушення мікроциркуляції чи банальний брак вітамінів і мікроелементів в організмі. Якщо сказати простою мовою, клітинам піхви, уретри, сечового міхура потрібні певні гормони.

При деяких гінекологічних захворюваннях потрібні гормони не зв’язуються з рецепторами клітини, в результаті порушується нормальна бактеріальна флора і починається запальний процес.

Причини скупчення повітря в матці

Подібні порушення мікрофлори може викликати, як не дивно, тривале грудне вигодовування. Зараз стало модним прикладати до грудей дитину до трьох років.

Але мало хто замислюється, що всі ці роки у матері підвищений пролактин, без якого неможливе вироблення молока, а він конкурує з іншими жіночими гормонами, в тому числі «на периферії».

Через тривале годування місячних або немає, або вони йдуть нерегулярно. Але ж менструація – це ознака нормального функціонування яєчників.

Яєчники повинні виробляти статеві гормони, в тому числі естрогени, необхідні для кожної клітинки жіночого організму: нервова система, шлунково-кишкова, серцево-судинна, шкіра, волосся і багато іншого залежать від нормальної гормональної функції організму.

Недолік або порушення вироблення статевих гормонів відразу ж проявляється в порушенні самопочуття.

Найчастіше дискомфорт і болі під час сексу, часті запальні захворювання статевих органів, стоншення аж до атрофії слизових вульви і піхви спровоковані недоліком естрогенів.

« Кожне відвідування туалету доводить жінку до сліз»

– Чим небезпечна така витончення слизової піхви?

– Своїм пацієнтам я проводжу порівняння з кімнатною квіткою: у що він перетвориться, якщо його не поливати? На пересохлої слизової з’являються виразки, тріщини.

Для деяких секс стає під забороною, адже слизова нагадує в важких випадках кришаться після духовки пергаментний папір: від дотиків тампона, після взяття мазка починає кровоточити. У найважчих формах доходить до того, що кожне відвідування туалету доводить жінку до сліз.

Завдання лікаря – не допустити важких атрофічних процесів (необоротне зміна покривів. – Прим. TUT.BY), адже на їх фоні можуть виникати різні ракові захворювання.

– У кого є ризик зіткнутися з таким діагнозом?

– Атрофія слизових може початися в період менопаузи або на тлі зниження гормональної функції яєчників. За 25 років своєї роботи я все частіше зустрічаю пацієнток з хворобами, пов’язаними з порушенням гормонального фону.

Подивіться, як після 1990-х змінилася життя наших жінок: змінився характер харчування, зросли психоемоційні навантаження. На тлі них стали проявлятися генетичні порушення, що дрімали раніше.

Недарма кажуть, що наш мозок – це диригент, який керує нашим тілом, і якщо він перевантажений, то тіло починає давати збій.

– Що таким пацієнткам радять?

– Атрофія – це як висохла грунт, в яку посадили квіти. Щоб вони росли, нам треба розпушити землю і полити її. Тобто, поліпшити харчування і кровообіг у слизовій піхви і вульви, посилити утворення колагену. Золотий стандарт в такому випадку – системне і місцеве застосування замісної гормональної терапії, але воно може бути протипоказано або мати недостатній ефект.

Причини скупчення повітря в матці

Сучасні технології лазерної медицини успішно вирішують багато завдань при лікуванні таких захворювань. Сучасне обладнання дозволяє розбити світловий промінь на кілька фракцій і направити його на певну глибину в слизову оболонку.

Лазер мінімально випаровує змінений епітелій і стимулює процеси його самовідновлення за рахунок утворення нового колагену і судин в слизовій.

В результаті цього поліпшується кровопостачання і живлення слизової стінки, відновлюється нормальна бактеріальна флора піхви, збільшується кількість лактобактерій, а це в свою чергу призводить до підвищення опірності піхви до різних інфекцій.

Як підсумок: зникають ознаки атрофії, запалення, підвищується еластичність і пружність стінок піхви, поліпшується сексуальна реакція жінки (підвищується чутливість піхви і ймовірність оргазму), зникають болі при сексі.

– Напевно жінки хвилюються, чи не буде їм боляче під час лікування.

– Процедура лікування вуглекислотним лазером абсолютно безболісна, пацієнтка може відчути тільки слабку вібрацію в піхву.

При лікуванні слизової вульви і статевих губ через більшої кількості чутливих рецепторів можна відчути тепло, ніби якийсь час сидиш на гарячому.

Щоб пацієнтці було комфортніше, лікар змащує слизову спеціальним анестезуючу кремом. Процедура триває 10-20 хвилин. Потім можна відразу ж йти на роботу.

Причини скупчення повітря в матці

Після закінчення повного циклу лікування зазвичай призначають явку на прийом через півроку для огляду.

– У суспільній свідомості лазер частіше асоціюється з естетичної косметології.

– Жінка має право хотіти красиве тіло. За допомогою певного лазерного обладнання можна вирішити питання в’ялості статевих губ, потемніння шкіри на промежини і багато інших проблем з інтимними органами. Лазером можна прибирати післяпологові і післяопераційні рубці, в тому числі після кесаревого розтину, а також прискорити відновлення жінки після різних гінекологічних операцій.

Причини скупчення повітря в матці

Чому при вакуумі виходить повітря з матки

Вихід повітря з піхви прийнято вважати однією з поширених проблем, з якими стикається майже кожна жінка. Дане явище стає причиною деякого дискомфорту, може викликати почуття сорому. Почім відбувається таке явище, що можна назвати його головною причиною?

Найчастіше причина криється в слабких тазових м’язах. Трапляється, це часто при вагітності і після народження малюка, адже стан матки після пологів змінюється. До народження малюка також спостерігається вихід з матки повітря, але відбувається це без шуму. Після народження дитини все змінюється, адже м’язи за цей період слабшають.

Під час занять сексом спостерігається потрапляння повітря в порожнину матки, причому спостерігається це не тільки після народження дитини. Піхву зволожується, готуючись прийняти чоловічий статевий орган, а після сексу приходить в норму, після скорочення інтимних м’язів.

Наявність повітря в матці є ненормальним фактором, з цієї причини він виходить природним шляхом через піхву. Найчастіше подібне явище спостерігається при заняттях сексом в колінно-ліктьовому положенні. Щоб такого неприємного конфузу не виникло, можна на нижню частину живота натиснути долонею, щоб повітря могло вийти.

Не слід також різко змінювати положення тіла. Не варто соромитися такої відмінної риси організму, адже вона є фізично зумовленої.

Звичайно, подібне явище може спостерігатися і в результаті інших причин. Найчастіше повітря в піхві спостерігається в період перед настанням менструації.

В цьому немає нічого дивного, перед місячними спостерігається часткове відкриття шийки матки, в неї потрапляє повітря, а через деякий час виходить.

Подібне явище, що відбувається в жіночому організмі не можна назвати патологією і хворобою, тому не потребує певного лікуванні.

Зміст статті:

Чому з піхви часто виходить повітря, причини проблеми

Іноді під час статевого акту з піхви жінки починає виходити повітря, видаючи при цьому досить гучні звуки. Така ситуація є досить незручною і здатна призвести до охолодження сексуального запалу.

Однак деякі представниці прекрасної статі стикаються з вагінальним метеоризмом і в повсякденному житті, наприклад, при вставанні з стільця, кашлі або під час занять спортом.

І якщо в цей момент жінка знаходиться не одна, а в компанії знайомих або колег, то конфузу уникнути не вдається. Даний процес є неконтрольованим і часто відбувається абсолютно несподівано для жінки, негативно позначаючись на якості її життя.

У більшості випадків вихід повітря з піхви є виключно фізіологічним феноменом, який не має нічого спільного з патологією.

Привести до даного явища здатна надмірне розтягнення м’язів піхви і промежини, що нерідко спостерігається у недавно народили жінок, або у тих, що пройшов процес пологів мінімум три рази.

Природне розтягнення статевих шляхів призводить до зниження еластичності вагінальної стінки і тазових м’язів.

У більшості жінок з часом все відновлюється, однак в деяких випадках цей процес затягується або не закінчується до кінця.

  • Запідозрити втрату м’язового тонусу можна і за іншими характерними ознаками:
  • 1 нетримання сечі під час різких рухів, чхання або сміху;
  • 2 хворобливі відчуття під час сексуального контакту;
  • 3 регулярні затримки стільця;
  • 4 прискорені позиви до сечовипускання;
  • 5 проникнення води в піхву під час прийняття ванни або купання у водоймі.

Останній фактор є досить небезпечним, оскільки вода у водоймах містить величезну кількість патогенних мікроорганізмів, які, потрапляючи в піхву, здатні привести до розвитку запального процесу.

Розтягнення м’язів піхви – досить поширена проблема, стикаються з якої не тільки недавно народили жінки, в групу ризику входять також жінки, які переступили 40-річний рубіж.

Вікові зміни гормонального фону на фоні недостатньої секреції естрогену здатні привести до природного ослаблення інтимних м’язів.

Задушливим і загальноотруйної дії мають

У деяких випадках вихід повітря з піхви спостерігається і у дівчат, ще не почали статеве життя.

Статистика стверджує, що приблизно у 5% незайманих іноді виникає вагінальний метеоризм, і в цьому випадку вже можна говорити про генетичні відхилення, наприклад, про функціональну гіпертрофії інтимної мускулатури.

Деякі жінки відзначають, що проблема підвищеного виходу повітря з піхви загострюється за кілька днів до початку менструації. Відбувається це внаслідок природного розширення шийки матки в цей період, що дозволяє повітрю безперешкодно проникати всередину і з шумом виходити назовні.

Які ще можуть бути причини вагінального метеоризму?

Крім вищеназваних факторів, спровокувати вхід повітря з піхви можуть такі обставини:

«Привіт Сем! Питання не зовсім по темі сексу, але з анатомії. Я займаюся йогою і там є перевернуті пози, типу берізки. І варто мені підняти ноги вгору, як моя вагіна засмоктує повітря всередину, і потім з шумом його звідти випускає. Зрозуміло, що в залі стоїть повна тиша при цьому і такі асани намагаюся не робити. Що це? І як боротися? »

Вітання! По-перше, забийте, – якщо люди в групу прийшли йогою займатися, вони на ваших звуках концентруються. А якщо їм більше зайнятися нічим, крім як про ваших звуках думати, то самі собі злі буратіни і не намагаються сконцентруватися на практиці.

По-друге, багатьом (не всім) допомагають вправи Кегеля. Такі речі відбуваються в тому числі з-за ослаблення вагінальних м’язів. Деякі джерела говорять, що до 20% жінок стикаються з такими ефектами, але всерйоз ніхто їх вивченням не розбирається, на жаль (як і величезною кількістю інших жіночих питань).

По-третє, процитую Гіту Аейнгар, яка швидше за все знає, про що говорить. Так що ви можете обговорити цю тему з йога-інструктором, щоб він поставив вам правильне виконання пози, і подивитися, чи допоможе. Ви його навряд чи подібним проханням збентежило, тому що мова йде перш за все про правильне виконання асан.

Часто після менструації при виконанні перевернутих поз з піхви виходить повітря. Багато жінок не говорять про це з огляду на сором’язливості, але дискомфорт залишається. Повітря виходить з характерним звуком. Не варто про це турбуватися. Часто жінки стискають піхву, щоб уникнути цих звуків, але це неправильно.

Насправді, вирівнюючи положення спини, ви можете впливати на органічне тіло. Саме з цієї причини ви повинні виконувати Шіршасану і Сарвангасану після закінчення менструації, а й в Шіршасане, і в Сарвангасане необхідно коригувати положення низу спини.

Ви повинні стежити за тим, щоб отвір піхви було направлено вгору, а саме піхву вниз, у напрямку до передньої частини тулуба, під час виконання перевернутих поз. Якщо анус спрямований вниз, а піхву вгору, до стелі, тоді матка починає працювати як насос, і виходить повітря.

Часто це стає звичкою – це як «подих», яке відбувається в матці. Але це некоректне рух м’язів. Насправді, під час вдиху ви вдихаєте з піхви, а під час видиху ви видихаєте з нього. Це відбувається через неправильне руху області живота. Живіт не повинен качати повітря у напрямку до ніг.

Він повинен бути спрямований назад, до спини. Наприклад, коли ви виполняетеТадасану, ви не повинні спрямовувати стегна вперед. Передня частина стегна повинна спрямовуватися до задньої. М’язи повинні рухатися у напрямку до стегнових кісток. Зовнішні стегна повинні обертатися всередину, а задні стегна – розкриватися зсередини назовні.

Сідниці не повинні підніматися, а повинні втягуватися. Ці техніка також дуже важлива при виконанні Ширшасани і Сарвангасани, і тоді ви зможете уникнути багатьох проблем менструального циклу. Часто, щоб направити живіт всередину, жінки відводять сідниці назад, і це стискає живіт неправильним чином.

Ви повинні навчитися піднімати лобкову кістку вертикально вгору, до грудної клітки. Якщо ви скоректуєте положення тіла таким чином, повітря не буде потрапляти в піхву і виходити з нього.

Вихід повітря з матки – це найбільш делікатна проблема, з якою стикаються протягом життя багато жінок. На щастя, така проблема не вважається симптомом патологічного процесу і не загрожує організму пацієнток наслідками, але вона доставляє масу незручностей.

Для чого призначають мілдронат таблетки

Матка є порожнистим органом, як і піхву, тому повітря здатний як заходити в них, так і виходити назад. Часто відходження газів трапляється ненавмисно і в невідповідний момент, наприклад, під час статевої близькості або фізичних вправ.

анатомічна будова

Внутрішні органи репродуктивної сфери у жінок є сполучається систему. Так, піхву є легко розтяжним м’язовим органом – це порожниста трубка довжиною в середньому 8 см, верхня частина якої забезпечена шийкою. Саме тут розташований цервікальний канал, що відкривається в маткову порожнину за допомогою внутрішнього зіву.

Матка має грушоподібної форми, вона підвішена в черевній порожнині і забезпечена матковими трубами, а ті, в свою чергу, зв’язуються з яєчниками. Парні залози беруть участь у формуванні яйцеклітин і вироблення статевих гормонів.

Під час вагітності матка зазнає змін, обсяг її збільшується. Видозмінюється структура органу та в період менопаузи, незадовго до менструацій і після народження дитини. Для того щоб розібратися із зазначеною проблемою, важливо зрозуміти, чому почав виходити повітря з матки.

Причини скупчення повітря в матці

Причини відходження газів

З проблемою різкого виходу повітря з матки стикаються жінки в будь-якому віці, незалежно від наявності або відсутності статевого життя. Лікарі виділяють наступні причини, що сприяють накопиченню і подальшого відходженню газів:

  • інтимна близькість;
  • післяпологовий період;
  • менопауза.

Найбільш часто повітря починає виходити з матки при зниженні тонусу м’язів малого тазу, а провокують неприємне явище різкі рухи. Інтенсивні фізичні тренування, швидкі рухи і стрибки – все це призводить до виникнення описуваної проблеми у жінок.

Під час і після статевого акту

Коли повітря починає виходити з матки під час статевої близькості, жінка відчуває невпевненість. Гінекологи вважають, що колінно-ліктьова поза збільшує ризик виникнення проблеми, тому пацієнткам рекомендується виключити це положення і знайти взаєморозуміння з партнером.

Здатність повітря виходити з матки має фізіологічні і патологічні причини. Під час інтимної близькості зона шийки матки і верхньої частини піхви трохи розширюється, представляючи собою особливий резервуар для насінної рідини. Одночасно з цим в жіночий статевий канал надходить повітря разом з репродуктивним органом партнера.

Виходити повітря з матки під час інтимної близькості може і завдяки іншим факторам, таким, як спазм м’язової тканини вагінальних стінок і часте проникнення статевого органу партнера. Серед інших причин, що пояснюють відходження газів, виділяють втрату еластичності м’язів, пов’язану з надмірним розтягненням піхви під час пологів.

І також в групі ризику знаходяться жінки, чия діяльність пов’язана з важкими умовами праці, підйомом важких предметів і посиленими фізичними навантаженнями, особливо небезпечно напружувати організм в післяпологовий період.

Голодування при хворобах шлунково-кишкового тракту

У післяпологовий період

Молоді матері нерідко стикаються з делікатною проблемою, вирішення якої знайти важко, на перший погляд. Під час виношування дитини маткові м’язи розтягуються, а плід, що розвивається тисне на матку зсередини, що сприяє мимовільного сечовипускання і відходження газів.

Після пологів фізіологічні відчуття жінки змінюються, вона відчуває слабкість зв’язкового апарату в матці, ослаблення тонусу м’язів промежини і млявість інтимних м’язів. При будь-яких активних рухах повітря може виходити з органу, але таке явище не вважається хворобою, воно лише свідчить про необхідність роботи над організмом.

Причини скупчення повітря в матці

Під час менопаузи

У період менопаузи організм жінки змінюється. Поступово розмір матки зменшується, а тонус її послаблюється, в піхву нерідко з’являється відчуття сухості – такі ознаки характерні для зниження рівня естрогенів. Так як цей гормон втрачає свою силу, вагінальні м’язи робляться більш уразливими і тонкими, а значить, в орган легко проникає повітря.

З віком жінки повинні приділяти увагу інтенсивності фізичних навантажень, які провокують скупчення повітря в матці і його викид назовні. Підняття тягарів, силові вправи підсилюють частоту виникнення такого явища.

Можливі патологічні стани

Існують і додаткові причини, по яких повітря може виходити з матки. До них лікарі зараховують наступні фактори:

  • кілька абортів в анамнезі;
  • проблеми, пов’язані зі станом прямої кишки;
  • запалення сечового міхура;
  • запальні процеси в малому тазу.

На частоту відходження газів з матки також впливають малорухливий спосіб життя і різке зниження маси тіла, аномальне положення органу і пов’язані з ним фізіологічні патології. Виявити їх можна тільки за допомогою комплексного обстеження.

способи корекції

Зміцнити м’язовий апарат промежини і піхви можна без застосування медикаментозного лікування. Головне – дотримуватися призначення лікаря і регулярно приділяти час спеціальних вправ. Практика показує, що переважна більшість пацієнток вирішує проблему відторгнення газів з матки самостійно.

Рекомендації загального характеру

Загальні поради підходять усім жінкам і не викликають труднощів. Наприклад, необхідно скористатися спеціальними мастилами під час інтимної близькості, якщо повітря починає виходити з матки через сухості стінок піхви. І також важливо вести здоровий спосіб життя, уникаючи різкого набору ваги і надмірного схуднення.

Фізичні навантаження повинні бути адекватними і не завдавати шкоди жіночому організму, для зміцнення м’язів промежини і піхви рекомендуються легкі вправи, такі як присідання і плавання.

вправи

Якщо повітря продовжує виходити з матки, слід скористатися елементарними вправами для ліквідації проблеми. Спочатку розігріти тіло за допомогою присідань, робити це слід повільно і намагатися на кілька секунд залишатися в такому положенні. Для відновлення м’язів тазового дна рекомендована гімнастика Кегеля, заснована на тренуванні м’язового апарату промежини.

Робити вправи краще всього кілька разів на день, вибравши зручний місце і становище. Слід стискати, утримувати м’язи в напруженому положенні і потім розслабляти їх, прості тренування разом з фізичними вправами допоможуть подолати проблему.

Причини скупчення повітря в матці

хірургічні методи

Дуже рідко у пацієнток виявляють патологічні стани, при яких починає виходити повітря з матки. Так, при випаданні піхви і вагінальному свище, пов’язаних з прямою кишкою, показана операція, в результаті якої хірург фіксує органи і видаляє їх повідомлення.

В період реабілітації оптимальним методом відновлення залишається профілактична гімнастика, а також фізіотерапія. Практика показує, що своєчасне втручання в патологічний процес дозволяє уникнути негативних наслідків.

Остаточний повітря в матці після пологів: розвіюємо популярний міф

Сьогодні Інтернет заполонили статті про те, що після пологів з матки виходить повітря.

Всі популярні сайти про вагітність, канали в Яндекс Дзен про материнство, великі блогери – все як один опублікували свої статті на цю тему.

І всі як один стверджують, що в матці після пологів може залишитися повітря, який в найнесподіваніший момент може вийти назовні. Коментарі породіль часто підтверджують цю теорію.

Анна: «після пологів у мене постійно виходить повітря з матки. Я не можу займатися сексом в позі раком. Мене і мого чоловіка відлякує цей виходить повітря. Він виходить не тільки після сексу, але і під час звичайного життя. Народжувала без розривів, але повітря все одно заважає. Що робити в такому випадку? »

Давайте розберемося, чи дійсно повітря може накопичуватися в матці. Або це черговий міф, який став популярним завдяки старанням блогерів і копірайтерів.

Причини скупчення повітря в матці

Що кажуть лікарі-акушери?

Якби в матці був повітря, то для жінки це означало б величезний ризик для життя. Чому? Тому що матка після пологів є одну суцільну рану. Через цю рану повітря може потрапити в кровоносні судини, внаслідок чого може виникнути емболія. Емболія – ​​це закупорка кровоносної русла.

Особливу небезпеку в цьому випадку представляє собою секс в перший місяць після пологів. При активному статевому акті можливе потрапляння повітря в черевну порожнину. Якщо ж поруч є пошкоджені тканини, що якраз відбувається після пологів, це загрожує емболією.

Сам по собі повітря, що потрапляє в черевну порожнину, не є небезпечним. Однак є виняток – пошкоджені слизові поблизу. Після пологів слизова матка нагадує одну велику рану. Загоєння здійснюється повільно, на що вказують і мінливі за кольором лохії (кров’яні виділення).

В ході активного статевого акту повітря може захитатися в матку через піхву, а звідти через травмований ендометрій може вже потрапити в кровоносні судини, що і призведе до формування емболії. Найчастіше результат смертельний, хоч ці та випадки і є досить рідкісними.

Лікарі рекомендують не займатися сексом протягом 30-45 днів після пологів, щоб уникнути подібних проблем.

Звідки насправді виходить повітря?

Очевидно, з піхви. Воно сильно розтягується під час пологів, адже це той самий родовий шлях, через який дитина природним чином з’являється на світ. Звичайно, при кесаревому розтині така ситуація неможлива. А ось при природних пологах це досить імовірно.

підсумок

Не варто вірити на слово «експертам», які пишуть в мережі. З будь-яких питань, пов’язаних зі здоров’ям матері і дитини, найкраще звертатися до лікарів. Тільки в цьому випадку можна буде отримати відповідь, підкріплений науковими фактами.

Чому виходить повітря з матки

Багато жінок стикаються з цією вельми незручній ситуації під час сексуального контакту або занять спортом. А іноді і в стані спокою.

Вихід повітря з матки, а правильніше буде назвати вихід повітря з піхви – не найприємніша ситуація, про яку досить складно повідомити лікаря або обговорити з подругою.

Отже, спробуємо розібратися, чому виходить повітря з матки і піхви.

зміст

  • 1 Анатомія
  • 2 Причини
  • 3 Рекомендації

анатомія

До жіночих статевих органів (внутрішнім) відносяться піхву, матка, фаллопієві труби, яєчники. Піхву порожнистий м’язовий орган, який з’єднується з маткою за допомогою шийки матки. У шийці існує внутрішній і зовнішній зів, які повідомляються за допомогою цервікального каналу.

Матка – це порожнистий м’язовий орган, розміром від 5 до 8 сантиметрів. У нормі цервікальний канал щільно зімкнуті, а його просвіт закриває цервікальна слиз. Вона перешкоджає проникненню чужорідних агентів (сперматозоїди, хвороботворні бактерії, повітря, вода і т.д.) в порожнину матки.

Невелике розкриття каналу шийки матки відбувається під час овуляції. В цей же час слиз, що знаходиться в цервікальному каналі, розріджується, що дозволяє проникнути сперматозоїдам в порожнину матки.

Найбільше розкриття шийки відбувається під час пологів, тоді вона розкривається на 10 сантиметрів. У період гестації, для збереження вагітності і захисту плода від проникнення хвороботворних агентів, шийка змикається дуже щільно і як би закупорюється густий слизової пробкою.

У деяких випадках, при патології вагітності, шийка матки розпушується і відкривається. Тоді, з метою збереження вагітності, застосовують спеціальні процедури, спрямовані на закриття отвору цервікального каналу.

причини

Піхву – це порожнистий м’язовий орган, приблизно такий же як і пряма кишка, але у кишечнику є спеціальний сфінктер, який дозволить виходити скопившимся газам і калових мас. У піхви такого запобіжного клапана немає, а ось повітря в нього проникає практично безперешкодно.

Якщо відстежити дані КТ (комп’ютерна томографія), то приблизно у 30% жінок виявляється повітря в піхві. Він виходить без проблем, не викликаючи звуків або неприємних відчуттів.

Інша ситуація виникає при піхвовому метеоризмі. В цьому випадку відбувається викид або вигнання повітря з піхви, що супроводжується гучним звуком. Однак специфічного запаху (як при кишковому метеоризмі) не буває, адже це простий повітря, а не скупчення газів.

Вигнання повітря може будь-яку жінку засоромити, адже статися таке може в будь-який момент. Наприклад, під час спуску – підйомі зі сходів, під час спортивних вправ, а іноді і під час сексуального контакту. До речі, повітря з піхви може виходити і у дівчаток-дів і жінок, які не ведуть статеве життя.

Однією з основних причин скупчення повітря в вагіні є зниження тонусу м’язів малого тазу, або через неузгоджену роботі м’язів піхви. Стандартні передменструальні зміни органів репродукції провокують занедбаність повітря в піхві.

В цей час вагіна стає пухкої, знижується тонус м’язів. Найбільш часто закид повітря відбувається в «колінно – ліктьовий» позі, або якщо таз знаходиться вище голови (наприклад, під час занять йогою). В цьому випадку, для уникнення незручних ситуацій, потрібно спробувати гімнастику для піхви і м’язів промежини.

У положенні сидячи, лежачи або стоячи втягуйте і розслабляйте м’язи піхви і ануса. У виконанні вправ повинен бути присутнім зручний вам ритм: 3-5 секунд втягуєте, 3-5 секунд розслабляєте, 3-5 секунд тужітесь (не сильно).

Вправи необхідно повторювати кожні 1,5-2 години, по 20-30 разів. Тривалість – 5-6 тижнів. Крім зміцнення м’язів тазового дна і піхви, така гімнастика сприяє поліпшенню сексуального життя, появи якісних оргазмів.

Ще однією причиною чому в матку заходить повітря, а точніше накопичується в піхві, стане сухість слизової. Низька ступінь збудження, при якій не виділяється достатня кількість вагінального мастила, сприятиме ввезенню повітря в вагіну.

Однак сухість у піхві – це і симптом захворювання. Наприклад, ознака клімаксу, гормонального збою або кандидозного вагініту (молочниця). В цьому випадку необхідно визначити причину, яка провокує сухість. А для цього необхідно відвідати гінеколога.

Якщо патологічної складової виявлено не буде, то необхідно задуматися про додаткові зволожуючих засобах під час статевого акту. Це можуть бути спеціальні мастила, гелі або лубриканти. Не зайвим стане і розмова з статевим партнером. Можливо, слід спробувати збільшити прелюдію або усунути дратівливі чинники, що заважають розслабитися під час сексу.

Як не дивно, але на процес всмоктування повітря в піхві впливають і анатомічні особливості статевого члена партнера.

Занадто тонкий або короткий, та й надмірно великий статевий орган чоловіка діє як поршень, заганяючи повітря в піхві. Найчастіше, саме в колінно – ліктьовий позі, або при частій зміні поз. У більшості випадків, чоловіки сприймають вихід повітря з піхви спокійно, не загострюючи уваги на це.

Частина чоловіків ставляться з гумором, стверджуючи, що це «оплески» їх вмінню. Але якщо ви соромитеся або чоловік реагує різко на такі ситуації, то поясніть, що слід уникати не відповідних поз або різких змін поз. Поясніть і про вплив члена, на потрапляння повітря у піхву.

Інтенсивні силові навантаження, пов’язані з підняттям тяжкості або часте «тягання» величезних важких сумок з продуктами, викликають ослаблення м’язів тазового дна і опущення піхви.

А це вже крок до проблем зі здоров’ям, а не тільки вагінальний метеоризм. Фізіологія жіночої організм не передбачає носіння і підняття важких предметів і тому реагує таким чином. Необхідно відмовитися від таких навантажень і здатися фахівця, можливо, знадобиться лікування.

Найбільш небезпечною і складною ситуацією є розвиток свища або фістули, які з’єднують пряму кишку і піхву. Поява такого роду патології може бути пов’язано з дуже сильними розривами промежини під час пологів, наявністю складного захворювання (онкологія, операції на цих органах і ін.), Вродженим дефектом.

У разі розвитку свища з піхви будуть виходити саме гази, а, при розвитку діареї, ще й калові маси. При такій патології необхідно звернутися до двох фахівців: гінеколога і проктолога.

Вони проведуть необхідний спектр обстежень та призначать лікування, яке зводиться до оперативного видалення патологічного проходу.

Нерідко застосовують пластику для відновлення анатомічної будови цих органів.

Народження великого малюка, часті або пізні пологи, безсумнівно, впливають на статеві органи. Піхву розтягується, слабшає тонус м’язів, нерідко з’являються розриви. Іноді під час сміху, сильного кашлю або чхання з’являється легке нетримання сечі, так званий енурез. Розвивається геморой.

Це ознаки слабкості м’язів тазового дна. Саме в цій ситуації можливий викид повітря з піхви і в стані спокою, і при бігу, і при вставанні з стільця. Рішенням стануть вправи Кегеля, вумбілдінг і усунення захворювань репродуктивних органів (якщо такі є).

рекомендації

Необхідно підвести невеликий підсумок. По-перше, повітря виходить з піхви, а не з матки. По-друге, така ситуація дуже рідко є патологією і потребує лікування. По-третє, прості вправи допоможуть впоратися з ситуацією.

Існує велика кількість тренінгів, курсів і занять, що дозволяють вивчити вправи для підвищення тонусу м’язів промежини і піхви. Бонусом до цим заняттям стане поліпшення сексуального життя і підвищення рівня чутливості, а значить і фарб оргазму.

Рекомендовано виконувати звичайні присідання, які дозволять не тільки накачати сідниці, а й зміцнити м’язи тазового дна. Треба встати прямо, ноги на ширині плечей, кисті рук покласти на потилицю. Повільно присісти, розвівши коліна трохи в сторону, затриматися в такому положенні на 6-10 секунд. Піднятися. Повторювати до 20 разів. Тривалість 4-5 тижнів.

Під час сечовипускання необхідно стиснути м’язи таза так, щоб припинити процес сечовипускання на пару секунд. Потім розслабити м’язи і продовжити сечовипускання.

Якщо в процесі обстеження у гінеколога було виявлено захворювання статевих шляхів (молочниця, бактеріальний кольпіт і т.д.), то на весь період лікування необхідно утриматися від статевого життя.

Чому виходить повітря з матки?

Матка – головний орган жіночої репродуктивної системи – з’єднується із зовнішнім середовищем через піхву, і по ньому в нього надходить повітря. Активні рухи збільшують обсяг повітряної маси, припадає в цю інтимну зону, і в певний момент відбувається зворотний процес – порожнину спустошується.

Виходить повітря не завжди безшумно, що змушує жінок комплексувати. Особливо неприємно, якщо це відбувається під час інтимної близькості. Невже ніяк не можна зупинити вихід повітря з матки і зробити процес керованим?

Правильніше говорити, що повітря виходить з піхви – в матці він може зібратися після пологів, під час її інтенсивного скорочення. У цей період вихід повітря відбувається двічі – під час вигнання плода і при видаленні плаценти.

Під час сутичок інтимні м’язи посилено скорочуються, нагнітаючи тиск, закачуючи повітря. Після прориву плодового міхура і виходу плода, матка скорочується, деяка кількість накачаного в родові шляхи повітря втягується всередину.

Потім йому обов’язково потрібно вийти на поверхню, і цей процес збігається з підготовкою до витискування плаценти і залишків оболонки плода.

Цей період також супроводжується сутичками, нехай менш тривалими і слабкими, але повітряне середовище в піхві закачується. Потім плацента відходить, жінка розслабляється, матка опадає, і з неї виходить накопичився повітря.

Причинами інтенсивного виходу повітря з матки є наступні фактори:

  • Активний коїтус;
  • зниження тонусу м’язів, викликане вагітністю або пологами;
  • опущення тазового дна;
  • перед місячними і на самому початку;
  • після тренування, на тлі підвищеної фізичної активності.

Можливість фарту – зворотного відтоку – може спровокувати сухість піхви, викликана гормональними порушеннями. Організм, який «дбає» про зволоження цього органу, накопичивши достатню кількість секрету, викликає скорочення м’язів матки – при цьому виділення исторгаются з цервікального каналу.

Дуже частина жінки починають помічати, що виходить повітря з матки, при вагітності. Чому подібне відбувається?

Жінки в цьому особливому стані починають прислухатися до себе, аналізувати все, що відбувається в організмі, замислюватися: «Чи не зашкодить те, що відбувається майбутній дитині?».

Раніше вони не помічали повітрообмін, він відбувався природно і беззвучно, а тепер чутливість піхви збільшилася, в ньому підвищився кровопостачання, воно набрякло.

Кожне – навіть саме непомітне – скорочення матки змушує напружитися, раптом вона увійшла в тонус? Тому фарт при вагітності непомітним залишитися не може.

Які б не були причини, вилікуватися від фарту неможливо. Якщо вихід повітря з матки після пологів доставляє хворобливий дискомфорт, деякі лікарі радять пацієнткам використовувати знеболюючі свічки – але вони тільки розслаблюють тонус м’язів і роблять спазми менш помітними, але скорочення з виходом повітряних мас не знімають.

З настанням вікових змін відбувається природне ослаблення зв’язкового апарату, і фарт перестає відчуватися.

Вагінальний метеоризм залежить і від індивідуальної будови піхви. Чим коротше і ширше шийка матки, тим більше повітря потрапляє всередину, і – відповідно – викидається.

Кількість потрапляє повітря багато в чому залежить від співвідношення розмірів інтимних органів партнерів. Якщо піхву широке або його тонус ослаблений – що часто зустрічається у жінок, які нещодавно перенесли пологи, або у тих, хто народжував кілька разів – а пеніс закоротка або недостатньо об’ємний, повітря закачується більше.

На фарт зі звуком часто скаржаться діви. Пліва в повному обсязі закриває вхід в цервікальний канал – вона обов’язково має наскрізні отвори, через які виходить менструальна кров.

Атмосферного середовища безперешкодно проникає всередину організму. Вихід утруднений, тому перед плівою накопичується певна кількість повітря і при різкому русі м’язи його виштовхують. Зрозуміло, беззвучно цей процес відбуватися не може.

Найбільш часто так виходить повітря з матки перед місячними.

Проаналізувавши поява фарту під час коїтусу, жінки розуміють, в якій позі він виникає частіше, і намагаються її уникати. Найбільш проблемними вважаються позиції, в яких проникнення утруднене – «поршень» входить з силою, заганяючи повітря – або навпаки, піхву розслаблено повністю. Якщо скоригувати процес, змінити пози, то можна уникнути незручного моменту.

Щоб повітря з матки не виходив під час статевого акту, змушуючи жінку бентежитися і червоніти, можна скористатися наступними способами.

  1. Якщо після аналізу ситуації стає зрозуміло, що фарт викликаний недостатньою зволоженістю, то можна скористатися спеціальними мастилами, що містять естроген. Їх вводять за кілька годин до інтимної близькості, і організм встигає підготуватися.
  2. В даний час можна придбати внутрішньовагінальні аплікації, які допоможуть лікувати вагінальний метеоризм.
  3. Зміцнення інтимних м’язів за допомогою спеціальних вправ сприяють підвищення еластичності піхви і повернення тонусу, втраченого під час пологів. Ці вправи допоможуть жінці, яка набрала в період менопаузи, відсунути несприятливі зміни – опущення піхви і матки, зміцнюють зв’язковий апарат.
  • «Гімнастичний» комплекс для інтимних м’язів розробив акушер -гінеколога Кегель, але є і окремі вправи, які повертають тонус м’язів.
  • Багато жінок соромляться виконувати вправи Кегеля, вони їм здаються ганебними.
  • Не варто ламати себе – є прості рухи, що допомагають зміцнити інтимні м’язи:
  • звичайні присідання, виконувані з розсунутими стегнами – бажано під час рухів розгорнути коліна в сторони;
  • переривання на кілька секунд акту сечовипускання;
  • напруга м’язів піхви, коли сидиш на стільці, абсолютно розслабленою.

Спеціальні вправи Кегеля також складаються з комплексу, під час якого м’язи піхви напружують і розслаблюють в різних позиціях – стоячи, сидячи або лежачи.

У положенні лежачи дія повинна нагадувати потуги – тобто потрібно намагатися керувати інтимними м’язами в комплексі – піхви і матки. При цьому черевний прес також напружується і розслабляється, що дуже корисно. Під час перших занять можна допомагати руками – при невеликому тиску на матку повітря буде виходити з організму повністю.

Якщо цю вправу регулярно виконувати перед статевим актом, конфузу можливо в подальшому уникнути.

Тренування інтимних м’язів промежини за допомогою вантажів – це не гімнастика Кегеля, а вумбілдінг. Ця техніка допомагає контролювати інтимні м’язи практично в повному обсязі.

Уміння управляти інтимними м’язами допомагає зробити вихід повітря з матки і піхви менш помітним для навколишніх. Жінка заздалегідь відчуває наближення скорочення інтимних м’язів, і намагається зробити його менш помітним для навколишніх.

Повністю нейтралізувати фарт неможливо, так як сфінктер в піхву відсутній. Це дуже мудре рішення матінки-природи. Якщо навести приклад з м’язами сфінктера ануса, то іноді вони скорочуються мимоволі. Можна уявити, якби сфінктер розташовувався б в піхву, а подібне трапилося під час пологів або статевого акту?

Так що не варто нарікати на деякі фізіологічні незручності. Зміцнення інтимних м’язів і зв’язкового апарату допомагає зробити вихід повітря з матки менш помітним.

Матеріали, розміщені на цій сторінці, носять інформаційний характер і призначені для освітніх цілей. Відвідувачі сайту не повинні використовувати їх в якості медичних рекомендацій. Визначення діагнозу та вибір методики лікування залишається винятковою прерогативою вашого лікуючого лікаря.

No related posts.

Оцініть статтю
Міська клінічна лікарня м. Рівне
Додати коментар