Азитрал: інструкція із застосування, показання та протипоказання, аналоги

Хвороби

Ціна в інтернет-аптеці WER.RU: від 256

Азитрал є антибіотиком, який став першим представником підкласу азалітов. Його стали використовувати з 1980 року в Західній Європі і США. Ліки успішно застосовувалося західними жителями і незабаром антибіотик дійшов до України.

Азитрал: інструкція із застосування, показання та протипоказання, аналоги

Азитрал створений для терапії інфекційних і запальних захворювань, які викликають патогенні мікроорганізми.

Препарат є засобом, у якого антибактеріальну дію. Він здатний зупинити розмноження і знищити патогенну мікрофлору. Антибіотик відноситься до групи макролідів і підгрупі азалідів.

Ліки має широкий протимікробний спектр за видами мікроорганізмів, які чутливі до діючої речовини – це грамнегативні бактерії (бранхамелла катараліс, гемофільна паличка типу influenzae, гемофільна паличка типу parainfluenzae, хламідія trachomatis, диплококк Neisseria gonorrhoeae).

Наступні бактерії – це грампозитивні. Вони постійно чутливі. До них відносяться стрептококи виду pneumoniae, pyogenes, viridans, agalactiae, group G, aureus, і стафілококи. Наступний вид бактерій, які мають природну резистентність: коринебактерії, ентерококи феціум.

Також чутлива до ліків синьогнійна паличка, ацінетобактер і ентеробактерії. Але ліки неактивно відносно грампозитивних бактерій, які проявляють стійкість до діючої речовини. Медикамент використовується в лікування більшості поширених хвороб різних відділів організму.

Після вживання ліки надходить до відділів травлення, де піддається процесам обміну. Основний метаболізм відбувається в печінкової системі. Біологічна доступність діючої речовини становить до дев’яноста шести відсотків.

Процеси виведення здійснюються через нирки, незначна кількість метаболітів виводиться з організму з жовчю і калом. З обережністю використовувати у осіб з патологією нирок і печінки. Ліки не викликає залежності і токсичного впливу на організм.

Азитрал випускається в капсулированной формі. У капсулі міститься один діючий компонент азитроміцин. Його доза становить двісті п’ятдесят міліграмів.

До складу капсул увійшли допоміжні елементи, які надають лікарському речовині потрібну форму і доставляють ліки в травний тракт в незмінному вигляді. Дозування капсул становить 250 або 500 міліграм.

У коробочці поміщено шість або три капсули. Інструкція по застосуванню додається до ліків.

Показання Азитрал є інфекційні хвороби з запаленням. Його використовують в лікування інфекційних хвороб органів дихання (запалення горла, пазух носа, піднебінних мигдалин, запалення слизової глотки, бронхів і різних відділів легень, запалення вуха).

Застосовується для терапії гострих інфекційних хвороб, які викликані бактеріями, чутливі до діючої речовини (скарлатина). Ефективно засіб в терапії гнійного ураження шкірного покриву (імпетиго, рожа) або дерматозного ураження шкіри.

Показані капсули при інфекційних хворобах сечостатевої системи (запалення сечовипускального каналу, цервікального каналу), гонорея.

Використовується для терапії кліщового бореліозу (початкова стадія), захворювань травної системи, які спровоковані розвитком хелікобактер пілорі.

Азитрал: інструкція із застосування, показання та протипоказання, аналоги

Побічна дія проявляється у вигляді зміненої роботі травної, серцевої, сечостатевої системи, органів почуттів і шкірного покриву.

У травленні змінюється робота печінкових ферментів, з’являється нудота, біль у ділянці шлунка, підвищене газоутворення, утруднений акт дефекації, печінка збільшується в розмірах, знижується апетит.

В роботі серця змінюється ритм, з’являється відчуття биття серця, хворобливість в області грудини. Приєднується нервозність, дратівливість, головні болі, сонливість. У деяких пацієнтів відзначали порушення слуху, зміна смаку.

В роботі сечостатевій системі порушувалася функція сечовипускання, з’являлася хворобливість сечового міхура і уретри. На діючий компонент може розвинутися алергія. Вона проявляється у вигляді кропивниці, набряку Квінке, анафілактичного шоку.

Протипоказання для прийому капсул є наявність підвищеної сенсибілізації до ліків, патологія нирок і печінки. Дефіцитний стан лактази і не засвоювання організмом лактози. Протипоказаний до прийому під час грудного вигодовування і дітям до дванадцяти років (з масою нижче сорока п’яти кілограм).

Азитрал можна приймати під час вагітності за умови, що іншими ліками не можна замінити терапію. Коли ефективність терапії перевищує потенційний ризик для мами і малюка. Капсули призначаються лікуючим лікарем. Під час грудного вигодовування на період терапії лактацію скасовують.

Препарат вживається всередину одноразово. Час прийому – за годину до прийому їжі або через дві години після прийому продуктів харчування. Дозування ліків залежить від виду бактерій, які викликали хворобу. Тривалість прийому становить від трьох до п’яти днів. У пацієнтів з порушеною роботою печінки або нирок кількість капсул для повного курсу терапії не коригується.

Сумісність Азитрал з алкоголем не припустима. Алкоголь уповільнює процеси метаболізму і знижує концентрацію ліків в крові. Дана комбінація призводить до ускладнення перебігу хвороби і провокує наступ побічного ефекту. Підвищується навантаження на печінку і нирки, з’являється виражена інтоксикація організму.

Проводити взаємодія Азитрал з іншими ліками потрібно вкрай обережно через зміни фармакологічних властивостей ліків. При комбінуванні капсул з магнієм, алюмінієм і продуктами харчування відбувається порушення всмоктуваності в травній системі діючої речовини.

Поєднання ліки з Варфаріном призводить до зміни згортання крові. Чинний компонент збільшує концентрацію Зидовудина і Дигоксину. Якщо поєднати прийом капсул з ерготаміном і його аналогами, то організм отримає важку інтоксикацію.

Також не поєднуються капсули з Триазолам, таке поєднання призводить до зниження терапевтичного ефекту. Антикоагулянти і ліки з мікросомальним окислення знижують період виведення і плазмову концентрацію. Ліки в комбінації з Терфенадин викликає сильне порушення ритму серця, викликає серцеву патологію по ЕКГ.

Знижує лікарський ефект лінкозаміни, а посилює тетрациклін. Також не бажано поєднувати капсули з хлорамфеніколом через посилення фармакологічного впливу.

У Азитрал може виникнути передозування, якщо не дотримуватися інструкції, яку прописує лікар. Передозування проявляється у вигляді нудоти, блювотних позивів, розлад травлення, диспепсія, погіршення слуху. Так як на ліки спеціального антидоту немає, то при появі перших ознак передозування потрібно звернутися за допомогою.

У капсул є аналоги, які мають загальний складників азитроміцин. До них відноситься Азитроміцин і Зі-фактор. Вони випускаються в таблетованій, капсулированной формі і мають аналогічні лікарські властивості. Наступний аналог – Екомед і Сумамед форте.

Вони випускаються у вигляді таблеток, капсул, суспензії для вживання всередину. У Сумамеду форте суспензія буває різних фруктових смаків (банан, малина, полуниця). Останній аналог – Азідроп.

Він випускається у вигляді крапель для очей, основний діючий компонент є також азитроміцин.

Капсули є ліками рецептурного відпуску. Рецептурний бланк повинен бути завірений печаткою у лікуючого лікаря. Придбати медикамент можна в аптеці.

Умови зберігання Азитрал наступні: температурний режим не вище двадцяти п’яти градусів, сухе місце, відсутність прямих сонячних променів. Розташовувати аптечку з ліками для зберігання в місці обмеженою доступності для малюків.

Зміст
  1. Азитрал
  2. Фармакологічна дія Азитрал
  3. Показання до застосування Азитрал
  4. Способи застосування Азитрал і дозування
  5. Побічні дії Азитрал
  6. Протипоказання до застосування Азитрал
  7. Передозування
  8. додаткова інформація
  9. Азитрал
  10. Форма випуску та склад
  11. Протипоказання
  12. Побічні дії
  13. особливі вказівки
  14. аналоги
  15. Терміни та умови зберігання
  16. Азитрал: інструкція із застосування і для чого він потрібен, ціна, відгуки, аналоги
  17. Лікарська форма
  18. Опис і склад
  19. фармакологічна група
  20. Показання до застосування
  21. для дорослих
  22. для дітей
  23. для вагітних і в період лактації
  24. Протипоказання
  25. Застосування та дози
  26. для дорослих
  27. для дітей
  28. для вагітних і в період лактації
  29. Побічні дії
  30. Взаємодія з іншими лікарськими засобами
  31. особливі вказівки
  32. Передозування
  33. Умови зберігання
  34. аналоги
  35. Ціна
  36. Азитрал – інструкція із застосування + відгуки і аналоги
  37. Азитрал ® інструкція із застосування
  38. Азітрал®- це антибіотик чи ні?
  39. фармакологічна група
  40. Спектр протимікробної активності
  41. склад азітрала®
  42. Форма випуску
  43. Рецепт азітрала® на латинській мові
  44. Показання до застосування
  45. Протипоказання
  46. Основні режими дозування
  47. Побічні ефекти
  48. Застосування при вагітності
  49. Сумісність з алкоголем
  50. аналоги Азитрал ®
  51. Азітрал®- відгуки лікарів
  52. Азитрал аналоги

Азитрал

Азитрал: інструкція із застосування, показання та протипоказання, аналоги

Азітраль – антибактеріальний засіб з бактерицидною дією. Випускається у вигляді капсул і таблеток (азітраль 500 мг і 250 мг), а також в вигляді порошку для приготування розчину для парентерального застосування.

Фармакологічна дія Азитрал

Відповідно до інструкції по азітралю, активною речовиною препарату є азитроміцин.

Азітраль – антимікробний агент з групи макролідів з широким спектром дії.

Фармакокінетика препарату обумовлена ​​його здатністю взаємодіяти з субодиницею 5OS бактерій і пригнічувати РНК-залежний синтез білків. Завдяки цьому ефекту препарат гальмує ріст і розмноження бактерій.

При підвищених дозах активний компонент Азитрал викликає ушкодження клітинної мембрани, що призводить до загибелі мікроорганізмів.

Азітраль ефективний проти грампозитивних бактерій (Streptococcus spp, Staphylococcus aureus, Staphylococcus spp.

, За винятком штамів стійких до метициліну та еритроміцину) і грам негативних (Moraxella catarrhalis, парапертус бордетелли, коклюш бордетелли, піхву Гарднерели, Helicobacter pylori, Escherichia coli, Campylobacter jejuni, Neisseria meningitidis, Neisseria gonorrhoeae) до аеробних бактерій.

K Дія Azitral, відповідно до вказівок, чутливі легионелла пневмофіли, Haemophilus парагрипу, Haemophilus ducreyi, Haemophilus грипу. Ліки ефективно при захворюваннях, викликаних штамами Ерсініі, Сальмонели і Шигели.

Штами фекалій ентерококка стійкі до азітралю.

Активна речовина препарату активно проти бактерій Bacteroides bivius, Clostridium perfringens spp., Peptostreptococcus spp. і Peptococcus spp. і проти штамів Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum, Treponema pallidum, Listeria monocytogenes, Mycobacterium avium complex, Borrelia burgdorferi, Chlamydia pneumoniae і Chlamydia trachomatis.

Після прийому всередину Азітраль прекрасно всмоктується в шлунково-кишковий тракт. Максимальна концентрація в плазмі досягає 2-3 годин. При прийомі їжі відбувається зниження швидкості всмоктування препарату.

Активна речовина ‘Азітраль’ виробляє високі концентрації препарату в усіх біологічних рідинах і тканинах організму.

Препарат виділяється з крові в дві фази: Період напіврозпаду у фазі I становить 14-20 годин, у фазі II – 41 година.

Азітраль метаболізується в печінці. Він виводиться з організму через нирки.

Показання до застосування Азитрал

Азитрал призначається для лікування інфекційних захворювань:

  • ЛОР і нижні дихальні шляхи: хронічний і гострий бронхіт, пневмонія, отит, синусит, тонзиліт, стенокардія;
  • шкіра і м’які тканини: Хвороба Лайма, чашка, інфікований дерматит, карбункули, фолікуліт;
  • органи сечостатевої системи: цервіковагініт, сальпінгіт, простатит, уретрит;
  • кишечника: дифтерія, сальмонельоз, криптоспоридіоз, шигельоз.

Ефективне використання Азитрал в стоматологічній практиці, а також для ліквідації хламідій, мікоплазмозів і уреаплазмоз різних локалізацій.

Способи застосування Азитрал і дозування

Тривалість терапії та дозування Азитрал у всіх формах вивільнення визначає лікуючий лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Капсули і таблетки Azitral призначені для орального застосування. Їх можна проковтнути цілою і п’ють необхідну кількість води. Препарат слід приймати за 60 хвилин до або 120 хвилин після їжі.

Пацієнтам з інфекційними захворюваннями шкіри, м’яких тканин і органів дихання необхідно щодня приймати AZITRAL 500. Термін лікування 3 дні.

Для лікування мігруючої хронічної еритеми 1000 мг в перший день, потім – азітраль 500 мг один раз на день. Курс лікування – 5 днів.

При захворюваннях, що передаються статевим шляхом, рекомендується приймати азітральние таблетки в дозі 1000 мг один раз в день на 1-й, 7-й і 14-й день лікування.

При інфекційних захворюваннях, викликаних типовою флорою, дорослі приймають Азітраль 500 один раз в день. Курс терапії – 3 дні.

Ліофілізований порошок Azitral використовується для приготування розчину для повільної внутрішньовенної ін’єкції. Тривалість настоянки 500 мл розчину повинна бути не менше 25-30 хвилин.

Для приготування розчину додайте 4,8 мл води для ін’єкцій (0,9% розчин хлориду натрію, розчин Рінгера або розчин глюкози) в порошкову колбу і добре струшуйте до тих пір, поки порошок не розчиниться (1 мг готового розчину відповідає 100 мг азитроміцину) . Потім отриманий таким чином розчин розливають у флакон-розчинник (при його обсязі 250 мл готовий інфузійний розчин містить 2 мг азитроміцину на 1 мл, при його обсязі 500 мл – 1 мг азитроміцину на 1 мл).

Особам з амбулаторної пневмонією і інфекційними захворюваннями органів малого таза раз в день вводиться 500 мг розчину. Тривалість терапії – 2-3 дня, потім призначають прийом азітральних таблеток по 500 мг один раз на день. Загальна тривалість лікування – 10 днів.

Дозування препарату для дітей до 16 років підбирається індивідуально лікарем залежно від маси тіла і тяжкості захворювання.

Побічні дії Азитрал

Згідно відгуками, ‘Азітраль’ добре переноситься пацієнтами. Індивідуальні можливі побічні реакції організму:

  • Шлунково-кишкового тракту і печінки: підвищена активність печінкових трансаміназ, болю в животі, метеоризм, зниження апетиту, нудота, діарея, блювання;
  • Серцево-судинна система і кровотворна система: тромбоцитопенія, еозинофілія, нейтропенія, кардіалгія;
  • Периферійна і центральна нервова система: судоми, гіперкінезія, порушення сну, слабкість, запаморочення, головний біль.

При використанні азітраля алергічні реакції і запалення можуть виникнути в місці ін’єкції.

Протипоказання до застосування Азитрал

  • Препарат не призначається особам з підвищеною чутливістю до його компонентів, пацієнтам з малабсорбції глюкозо-галактози, недостатністю лактази і непереносимістю глюкози.
  • Згідно з інструкцією із застосування, азітральний препарат протипоказаний при важких захворюваннях нирок і печінки, брадикардії, серцевої недостатності, серцевої аритмії і порушення електролітного балансу.
  • Під час вагітності цей препарат призначається тільки в тому випадку, якщо передбачувана користь від терапії для матері значно перевищує ризик для плоду.

Передозування

Нудота, втрата слуху, блювання і діарея можливі при передозуванні Азитрал.

додаткова інформація

  1. Азитрал не можна приймати одночасно з ерготаміном і дигідроерготаміном.
  2. Інструкція по застосуванню Азитрал говорить, що ліки слід зберігати в темному, сухому місці, недоступному для дітей.
  3. З аптек відпускаються за рецептом лікаря.
  4. Термін придатності 3 роки.

Азитрал

Азитрал: інструкція із застосування, показання та протипоказання, аналоги

Форма випуску та склад

Азитрал випускається у вигляді твердих желатинових капсул розміром “0”, що містять білий порошок.

Основною діючою речовиною Азитрал є азитроміцин, його зміст в капсулі становить 250 мг або 500 мг (залежно від дозування форми).

Інші інгредієнти: безводна лактоза, лаурилсульфат натрію, кукурудзяний крохмаль, двоокис титану, очищена вода, стеарат магнію, желатин, пропив Барабой, метилпарабен.

Згідно з інструкцією Азитрал, препарат ефективний при лікуванні інфекційних і запальних захворювань, викликаних мікроорганізмами, чутливими до дії азитроміцину. Зокрема, наркотик використовується:

  • інфекції верхніх дихальних шляхів і ЛОР-інфекції (включаючи тонзиліт, стенокардія, фарингіт, синусит, отит);
  • інфекції нижніх дихальних шляхів, включаючи пневмонію і бактеріальні типи пневмонії, бронхіт;
  • червона лихоманка;
  • інфекції м’яких тканин і шкіри (вторинний дерматоз, імпетиго, чашка);
  • інфекції сечостатевої системи (цервіцит, уретрит, гонорея-уретрит);
  • для ранньої стадії хвороби Лайма;
  • для дванадцятипалої кишки і виразки шлунка тільки в рамках комбінованої терапії

Протипоказання

Використання Azital має бути припинено у випадках, перерахованих нижче:

  • гостра ниркова або печінкова недостатність;
  • підвищена чутливість до азитроміцину або до інших компонентів Азитрал;
  • лактазная недостатність, малабсорбції глюкозо-галактози, непереносимість лактози.

Прийом Азитрал протипоказаний також дітям до 12 років або вагою до 45 кг; для прийому ерготаміну і дигідроерготаміну; для матерів під час грудного вигодовування.

Азитрал слід застосовувати з обережністю у пацієнтів, які приймають варфарин, терфенадин, дигоксин, а також у осіб з печінковою і / або нирковою недостатністю, дісрітміі, схильністю до серцевої аритмії.

Азитрал приймається за годину до або через 2 години після їжі. Частота використання – один раз в день. Дозування варіюється в залежності від типу і тяжкості захворювання.

Лікування інфекцій дихальних шляхів (як нижніх, так і верхніх) здійснюється шляхом прийому 500 мг Азитрал в день. Тривалість лікування 3 дні.

  • При інфекціях м’яких тканин і шкіри дорослим рекомендується приймати 1 г препарату в перший день лікування, пізніше – 500 мг щодня з другого і п’ятого дня лікування.
  • Лікування нескладного уретриту або цервицита проводиться одноразовим прийомом 1 г Азитрал.
  • У початковій стадії хвороби Лайма, прийняти 1 г ліки в перший день лікування, а потім, з другого по п’ятий день лікування, 500 мг.

У разі дванадцятипалої кишки або виразки шлунка, викликаної Helicobacter pylori, приймайте по 1 г Азитрал щодня. Лікування використовується в поєднанні з іншими антіхелікобактеріямі пілорі. Тривалість азітральной терапії 3 дні.

Як зазначено в інструкції по застосуванню Азитрал, необхідна дозування препарату для дітей розраховується за формулою: 10 мг препарату на 1 кг ваги дитини. Отримана цифра відповідає одній добовій дозі препарату.

Цей режим лікування рекомендується протягом 3 днів. За іншою схемою ‘Азітраль’ слід приймати в перший день в кількості 10 мг / кг ваги дитини, а в інші три дні – 5-10 мг на добу.

Доза для спа розраховується за формулою: 30 мг на 1 кг ваги дитини.

Лікування мігруючої еритеми здійснюється введенням Азитрал в кількості 20 мг / кг один раз в перший день прийому, а в наступні дні (від 2 до 5) – 10 мг / кг ваги.

Побічні дії

При введенні Азитрал ймовірність виникнення побічних реакцій малоймовірна. В окремих випадках можливий розвиток порушень травної системи: Пронос, нудота, болі в животі, диспепсія, блювання, метеоризм, мелена, холестатична жовтяниця. У дітей прийом Азитрал може викликати запор, гастрит, анорексію.

Від серцево-судинної системи побічними ефектами є болі в грудях і збільшення частоти серцевих скорочень.

Порушення нервової системи, викликані прийомом Азитрал, можуть бути: головний біль, сонливість, запаморочення. Крім того, діти можуть відчувати тривогу, гіперкінезію, безсоння і невроз.

  1. Несприятливі реакції сечостатевої системи – нефрит і вагінальний кандидоз.
  2. Алергічні реакції: Набряк айви, висип на шкірі, фотосенсибілізація.
  3. Інші побічні реакції: підвищена втома, у дітей: свербіж, кон’юнктивіт, кропив’янка.

особливі вказівки

  • Пропущена доза повинна бути прийнята якомога швидше.
  • Дотримуйтесь інструкцій із застосування Азитрал, алергічні реакції можуть зберігатися навіть після вилучення.
  • Якщо антацид приймається одночасно з азітралом, між дозами цих двох препаратів повинна бути пауза не менше 2 годин.

аналоги

Ліки з подібним з азітралом складом представлені нижче:

  • Азівок;
  • Азитрокс;
  • Цітноб;
  • Сумазід;
  • підсумований;
  • Хіміцін і ін.

Терміни та умови зберігання

Азітраль зберігається при кімнатній температурі в сухому місці. Термін придатності препарату – 3 роки.

Помилка в тексті? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter.

Азитрал: інструкція із застосування і для чого він потрібен, ціна, відгуки, аналоги

Азитрал: інструкція із застосування, показання та протипоказання, аналоги

Азітраль – антибіотик з групи макролідів з широким спектром дії. Він використовується для лікування інфекцій дихальних шляхів, геніталії, шкіра і м’які тканини, червоний жар, виразки шлунка і хвороби Лайма. Антибіотик може бути використаний у пацієнтів старше 12 років, а також у жінок в положенні. Утримайтеся від грудного вигодовування, якщо ви приймаєте Азитрал.

Лікарська форма

Азітраль доступний в оральних капсулах.

Опис і склад

Препарат випускається в капсулах з номером 0, які мають білий ковпачок і тіло. Коли капсула відкрита, в ній видно білий порошок.

Активні інгредієнти препарату – азитроміцин. Препарат також містить наступні додаткові інгредієнти:

  • молочний цукор;
  • кукурудзяний крохмаль;
  • Е572;
  • лаурилсульфат натрію; титановий білий
  • ; очищена вода
  • ; очищена вода
  • Е 216;
  • Е218;
  • желатин.

фармакологічна група

Азітраль – азалідний антибіотик. Він має широкий спектр антимікробної активності. Азитроміцин пригнічує утворення білка у мікроорганізмів, що призводить до уповільнення росту і розмноженню патогенних бактерій. У високих концентраціях антибіотик має бактерицидну дію.

Азитроміцин ефективний проти грампозитивних коків (стафілококи, стрептококи, гонококи) і грамнегативних стрижнів (стрижні Hemophilus, пілорі гелікобактер). Антибіотик також ефективний проти хламідій і мікоплазми.

Після прийому всередину активна речовина добре абсорбується і швидко мігрує в тканини. Біодоступність препарату становить 37%. Найвища концентрація досягається через 2-3 години після прийому. Зв’язок білка становить від 7% до 50%.

При проходженні через печінку антибіотик метаболізується. Період напіврозпаду може становити 35-50 годин. Після прийому останньої дози терапевтичного антибіотика в організмі період напіврозпаду може становити до 5-7 днів.

До 50% ковтнув дози виділяється через кишечник, до 6% – через сечовивідні шляхи.

Показання до застосування

для дорослих

Азітраль призначається при інфекціях і запальних захворюваннях, викликаних чутливими до антибіотиків хвороботворними мікроорганізмами.

для дітей

Азітраль може бути призначений пацієнтам старше 12 років і вагою понад 45 кг.

для вагітних і в період лактації

Azitral проходить через плацентарний бар’єр, тому його можна призначати під час вагітності тільки в тому випадку, якщо користь для матері переважує ризик для дитини.

Прийом антибіотиків несумісний з грудним вигодовуванням.

Протипоказання

Азітраль заборонений при наступних умовах:

  • Індивідуальна непереносимість азитроміцину і його допоміжних компонентів;
  • гіперчутливість до інших макролідів;
  • відмова печінки і нирок.

Азітраль повинен використовуватися з обережністю у пацієнтів з серцевою аритмією.

Застосування та дози

для дорослих

Капсули ‘Азітраль’ слід приймати один раз на день за годину до або через дві години після їжі. Їх не можна жувати.

  • Режим дозування вибирається лікарем індивідуально в залежності від захворювання.
  • При інфекціях верхніх і нижніх дихальних шляхів, шкіри, м’яких тканин, ЛОР-органів препарат приймається один раз в день по 500 мг протягом 3 днів.
  • У разі гострого нескладного запалення шийки матки і сечоводу препарат приймають один раз в дозі 1 г.

У разі помірних вугрів Азітраль випиває 500 мг один раз на день протягом 3 днів, потім – один раз в 7 днів протягом 9 тижнів. Для повного лікування потрібно 6 г антибіотиків.

У початковій стадії кліщовий хвороби Лайма і в разі інфекцій шкіри і м’яких тканин (запалення особи, імпетиго, дерматоз, ускладнений бактеріальною інфекцією), Азітральний напій 1 г в перший день, потім – 500 мг протягом ще 4 днів.

Для виразок шлунка і 12-Комбінатна виразок Азітраль п’є в комбінації з іншими ліками по 1 г протягом 3 днів.

для дітей

Дітям старше 12 років призначаються ті ж дози антибіотиків, що і дорослим пацієнтам.

для вагітних і в період лактації

Під час транспортування дитини Азитрал вводиться за призначеним лікарем графіком.

Побічні дії

Прийом Азитрал може викликати такі несприятливі наслідки:

  • нудота, рідкий стілець, болі в животі, блювота, метеоризм, запор, гастрит, відторгнення їжі, Дегтярний стілець, холестатична жовтяниця, підвищена активність ферментів печінки;
  • серцебиття, болі в грудях;
  • головний біль, запаморочення, порушення сну, розлад чутливості, тривога, психоневроз;
  • нефрит, молочниця;
  • алергія, що виявляється висипом, набряками, фотосенсибілізацією, кропив’янку;
  • швидка стомлюваність;
  • свербіж;
  • кон’юнктивіт.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  1. Азітраль може значно збільшити кількість серцевих глікозидів і спровокувати передозування.
  2. Азитроміцин може посилювати ефект варфарину.
  3. У зв’язку з ризиком Ерготизм не рекомендується прийом алкалоїдів ріжків на тлі азітрального лікування.
  4. Слід дотримуватися обережності при прийомі Азитрал в поєднанні зі статінінамі, наприклад, капатіном, так як це підвищує ризик виникнення рабдоміолізу.
  5. При використанні Азитрал необхідно дотримуватися обережності:
  • Терфенадин збільшує ризик серцевої аритмії і подовження інтервалу QT;
  • Рифабутину збільшує ризик нейтропенії і лейкопенії.
  • Дизопірамід підвищує ризик фібриляції шлуночків; Рифабутину підвищує ризик нейтропенії і лейкопенії; Рифабутину підвищує ризик нейтропенії і лейкопенії.
  • Азітраль впливає на метаболізм циклоспорину, що призводить до збільшення ризику виникнення побічних ефектів, викликаних циклоспорином.
  • антибіотик підсилює токсичну дію ерготаміну і дигідроерготаміну, уповільнює виділення і підсилює дію триазолама, ціклоцеріна, антикоагулянтів з побічною дією, фелодипіну, метилпреднізолону, карбамазепіну, терфенадину, гексобарбитала, пероральних підсолоджувачів, бромокриптина, фенітоїну, ксантинових похідних, дісопіраміда, вальпроєвоїкислоти.
  • лінкозаміни зменшують ефект Азитрал, а тетрациклін і хлорамфенікол, навпаки, посилюють ефект.
  • Антацид і азитроміцин слід приймати кожні 2 години.

особливі вказівки

Якщо ви пропустили наступну дозу, необхідно якомога швидше випити капсулу і прийняти наступну дозу через 24 години.

Після скасування антибіотикотерапії у деяких пацієнтів з’являються ознаки алергії, що вимагають медичного спостереження та призначення антигістамінних.

Передозування

При перевищенні рекомендованих доз можуть з’явитися такі ознаки передозування

  • нудота;
  • втрата слуху;
  • блювота;
  • розлад шлунку.

Протиотрута невідомо. Жертві призначається симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Капсули ‘Азітраль’ слід зберігати при температурі не вище 25 градусів в сухому, темному місці, де діти не можуть отримати їх протягом 3 років з моменту прийому антибіотиків.

аналоги

Замість Азитрал можна пити такі ліки:

  1. Загалом, це оригінальний препарат, який є повним аналогом Азитрал. Антибактеріальний засіб готують в звичайних і дисперсних таблетках, капсулах, в лиофилизированном вигляді для приготування внутрішньовенного розчину, порошок для приготування суспензії для перорального прийому. Антибіотик може бути призначений пацієнтам старше шести місяців, в тому числі жінкам, які перебувають в положенні. Грудне вигодовування має бути перервано на час антибіотикотерапії.
  2. Хемомицин – повний аналог азітральних капсул. Антибіотик готують в таблетках, капсулах, порошку для приготування суспензії для перорального прийому, ліофілізат, з якого роблять інфузійний розчин. Препарат може вводитися дітям старше 12 місяців і жінкам, які перебувають на посаді. Антибіотик не сумісний з грудним вигодовуванням.
  3. Макропен є заміною Азитрал по фармакологічній групі. Антибіотик доступний в таблетованій і порошкоподібному вигляді, з якого можна приготувати суспензію для перорального прийому. Препарат може застосовуватися у дітей з перших днів життя, вагітних і жінок, що годують.
  4. Клацид – це заміна Азитрал відповідно до терапевтичної групою. Антибіотик готується в таблетках і порошках, щоб зробити суспензію для перорального прийому. Клацид може використовуватися дітьми вагою від 8 кг і вище і жінками, які очікували дитини,

Ви можете приймати Азітраль разом тільки після консультації з лікарем.

Ціна

Середня вартість ‘Азитрал’ становить 279 гривень. Ціни варіюються від 261 до 325 гривень.

Азитрал – інструкція із застосування + відгуки і аналоги

Azitral® відноситься до антимікробних агентам групимакролідів. Основною діючою речовиною препарату є азитроміцин.

Азитрал ® інструкція із застосування

Після першого прийому препарат швидко всмоктується в шлунково-кишковий тракт, що дозволяє його оральное застосування.

Активні компоненти не руйнуються в кислому шлунковому середовищі і характеризуються високим ступенем ліпофільності. Максимальна інгібуюча концентрація досягається в плазмі крові не пізніше, ніж через 3 години після прийому.

Продукт має високі показники біодоступності і добре накопичується в органах і тканинах.

Антибактеріальну речовину, як з’ясувалося, дифундує в кровотік і досягає дихальних, сечостатевих, гладком’язових і дерматологічних органів. Зміст лікарської речовини в тканинах і органах майже в 40 разів вище, ніж в плазмі крові. Цей факт обумовлений низьким зв’язуванням антибіотика з білками крові.

Здатність азітрала® відкладати лізосомальні клітинні органели визначає його високу ефективність в лікуванні внутрішньоклітинних інфекцій.

Клінічні дослідження показали, що клітини імунної системи ефективно транспортують активну антибактеріальну речовину до місця патологічного запалення.

Вивільняючись при фагоцитозі (і стимулюючи його), азітраль пригнічує життєдіяльність патогенних мікроорганізмів.

Встановлено, що концентрація препарату в інфікованих тканинах значно вище, ніж в здорових. Також була підтверджена кореляція між тяжкістю захворювання і рівнем препарату в тканинах і органах. Після останнього прийому препарат руйнується в печінці і виводиться з плазми разом з сечею.

Продовжимо читання: Дізнаємося, коли антибіотик почне працювати і температура впаде

Азітрал®- це антибіотик чи ні?

Так, напівсинтетичний антибіотик Азитрал ®, належить до групи макролідів і є похідним азалідів.

Механізм дії бактерицидний, обумовлений утворенням стабільного комплексу активних речовин з невеликою субодиницею рибосоми вірулентних штамів бактерій.

Під час реплікації нуклеїнових кислот порушуються процеси транскрипції і трансляції, що призводить до загибелі клітини.

фармакологічна група

– макролідні антибіотики.

Спектр протимікробної активності

Препарат являє собою антибіотик широкого спектру дії.

– список сприйнятливих мікроорганізмів:

  • Сімейство стрептококів – яйцеподібні грами + патогенні прокаріоти, збудники інфекційних процесів переважно дихальних шляхів;
  • Сімейство стафілококів – умовно патогенні грами + штами, що викликають захворювання при певних умовах (знижений імунітет, супутні патології). В даний час лікарі всього світу стурбовані штамом MRSA, який стійкий до всіх відомих груп антибіотиків. Для запобігання поширенню резистентних золотоустойчівих антибіотиків Staphylococcus важливо застосовувати антибіотик тільки в гострих випадках необхідності, для точної ідентифікації збудника і визначення його чутливості до препарату;
  • грами – грипозна паличка – збудник хвороб дихальних шляхів (пневмонії, менінгіту).
  • Сім’я Alcaligenaceae (B. коклюш, B. паракопус) – грамнегативні коккобацілламі, коклюш і патогенні патогени паракофага. Більш молоді пацієнти більш сприйнятливі до цього захворювання. Встановлено, що єдиним носієм цих мікроорганізмів в природі є людина;
  • грамів гонококових бактерій – збудників венеричних захворювань, що характеризуються гнійними виділеннями з органів сечостатевої системи;
  • монотипного роду Gardnerell – анаеробні штами, представники нативной мікрофлори жіночого піхви. Коли імунітет знижується, вони починають активно рости і розмножуватися і займають привілейоване становище в біотопі. Відомо, що бактерії стійкі до багатьох інших груп антибіотиків;
  • Бактерії хелікобактер, які, як кажуть, є однією з основних причин запуску процесів гастриту і утворення виразок.

Важливо: азітраль® не призначається для лікування інфекцій, викликаних стійкими до еритроміцину грампозитивними мікроорганізмами.

склад азітрала®

Містить 1 капсулу:

  • Біологічно активна речовина – азитроміцин дигідрат (250 або 500 мг);
  • Допоміжні компоненти: зневоднена лактоза, клейовий ефір – кукурудзяний крохмаль, додецилсульфат натрію, магнію Мг, оксид титану, дистильована вода, ніпагін, Парагідроксібензойної кислота ефір, желатин.

Форма випуску

Зроблено індійської фармацевтичної компанією в щільних желатинових капсулах нульового розміру, тіло кожної капсули пофарбовано в білий колір, а вміст – в білий порошок антибіотика.

Виробнича упаковка препарату складається з картонної упаковки, кожна з якої містить 6 (250 мг) або 3 (500 мг) блістерних фольгованих упаковок.

Інструкції з експлуатації додаються до кожної упаковки.

Продовження читання: Назви 15 антибіотиків, три таблетки в упаковці з доказом покупки

Рецепт азітрала® на латинській мові

Rp: капсули. Азітліроміціні 0.5.

Dtd: # 6 в капсулах.

S: У межах 1-го дня 2 к., Потім 1 к. 1 r / d.

Показання до застосування

Антибіотик доступний в аптеках тільки за рецептом лікаря. Для вибору азітрала® з основною активною речовиною азитроміцин потрібно точна діагностика та ідентифікація патогена, при якій достовірно визначається чутливість до макролідів.

Патології, при яких лікування цим препаратом ефективно:

  • Інфекції, локалізовані в верхніх і нижніх дихальних шляхах людини і ЛОР-органах (синусит, отит, стенокардія, тонзиліт, бронхіт та ін.));
  • хламідіоз дихальних шляхів;
  • коклюш;
  • запалення шкіри і м’яких тканин (фолікуліт, хвороби росту, складні дерматози);
  • кліщова хвороба Лайма – трансмісивна патологія, що передається при укусах кліщів. Успіх терапії залежить від правильності обраної тактики лікування і стадії захворювання.
  • виразка шлунка і дванадцятипалої кишки (у поєднанні з іншими препаратами).

Протипоказання

Антибіотики не призначаються людям з серцевою аритмією і патологією нирок і печінки, коли хвороба загрожує життю пацієнта. Строгими протипоказаннями є наявність в анамнезі ниркової і печінкової недостатності, ГБ, вік пацієнта до 12 років (для даної дозировочной форми) і індивідуальна непереносимість макролідів і особливо азитроміцину.

Вагітні препарати можуть призначатися тільки при дотриманні суворих показань (якщо інші препарати неефективні)

Рекомендується призначати суспензії азитроміцину дітям до 12 років.

Основні режими дозування

При лікуванні запальних процесів органів дихання дорослих пацієнтів – відразу 0,5 грама. Тривалість антибіотикотерапії залежить від тяжкості пацієнта. Залежно від показань призначати 1 грам ліки в день.

Для лікування патологій дорослих дерматозоідов необхідно в перший день терапії приймати 1 грам Азитрал, після чого добова доза знижується вдвічі. Максимально допустима доза лікування розраховується індивідуально і залежить від тяжкості пацієнта.

  • Легкі і помірні стадії уретриту і цервіциту успішно лікуються одним прийомом 1 г медикаментозного препарату.
  • При кліщовий енцефаліт 1000 мг прописуються в перший день + 500 мг на 4 додаткових дня.
  • При виразках, в яких засіяні мікроорганізми Helicobacter, 1 г медикаментозного препарату на добу призначається на 3 дні в рамках комплексної терапії.
  • Azitral® в капсулах можна вводити дітям старше 12 років (500 мг протягом трьох днів).

Встановлено, що антибіотик зберігається в тканинах людини протягом тривалого часу (до 10-14 днів) в дозі, достатній для пригнічення життєвих процесів патогенних штамів бактерій. Це дозволило скоротити курс антибіотикотерапії до 3-5 днів, що вигідно відрізняє цей препарат від інших антибіотиків.

Побічні ефекти

Частота появи негативних симптомів після першого прийому антибіотиків вище, ніж на 2 і наступні дні лікування. Максимальна частота побічних ефектів не перевищує 1 випадку на 10 000 пацієнтів. Дотримання режиму дозування і рекомендацій лікаря мінімізує ризик.

Список можливих побічних симптомів:

  • Шлунково-кишковий тракт: нетравлення шлунка, болю в животі, кишковий жовчний застій, підвищена активність ферментів печінки. У молодих пацієнтів – гастрит, анорексія;
  • CCC: больовий синдром в скроневій і тім’яній ділянці, втрата орієнтації в приміщенні, підвищена втома і сонливість, можливий стан тривоги і нервозності;
  • сечостатевої системи: молочниця;
  • алергія безпосереднього і пізнього типу: почервоніння, свербіж шкіри, висип.

При передозуванні спостерігається тимчасова втрата слуху, пронос і блювота. Припинення прийому препарату призводить до відновлення нормального функціонування людського організму.

Детальніше: Як лікувати алергію на антибіотики у вигляді висипки

Застосування при вагітності

Тести з визначення дії азітрала® на дитячий онкогенез не проводилися, тому немає достовірної інформації про абсолютну безпечність препарату.

При відсутності альтернативних препаратів лікування азітралом® у вагітних жінок проводиться під суворим медичним наглядом.

Під час лікування антибіотиками за допомогою препарату необхідно зупинити ГБ, так як діюча речовина проникає в грудне молоко і може гальмувати розвиток симбіотичного мікрофлори кишечника немовляти.

Сумісність з алкоголем

Азитрал ® і алкоголь не сумісні. Спирт значно знижує здатність активної речовини дифундувати в плазму крові і, отже, його терапевтичну ефективність.

Прийом препарату одночасно з алкоголем може призвести до розвитку у збудників інфекції механізмів стійкості до низьких концентрацій азитроміцину в результаті мутації.

Це вимагає введення більш сильного антибіотика, який зупиняє ріст і розвиток не тільки патогенних штамів, а й нативной специфічної мікрофлори.

Розвивається стан дисбактеріозу і ослаблення імунітету людини.

Крім того, одночасний прийом збільшить навантаження на печінку, де обидві речовини детоксифицирующие і руйнуються. Результат – токсичне отруєння організму, ослаблення природного захисту від патогенних мікроорганізмів і погіршення самопочуття і ступеня захворювання.

Детальніше: Ми розуміємо толерантність і наслідки вживання алкоголю та антибіотиків

аналоги Азитрал ®

Наркотики з ідентичною діючою речовиною – азитроміцин відноситься до аналогів:

Середня роздрібна ціна Азитрал ® в аптеках коливається від 230 до 250 гривень.

Азітрал®- відгуки лікарів

Лікарі призначають Azithral® для успішного лікування антибіотиками багатьох інфекційних захворювань.

Ключова перевага препарату – відсутність необхідності в тривалих курсах, висока ефективність і безпеку для дорослих пацієнтів.

 

Важлива індивідуальна непереносимість окремих компонентів препарату, також спостерігається перехресна алергія на еритроміцин.

Відзначається, що скасування препарату не призводить до негайного припинення побічних ефектів. Потрібно додаткове симптоматичне лікування.

Слід зазначити, що 1 таблетка повинна бути заповнена якомога швидше, не відхиляючись від запропонованої лікарем схеми дозування.

Продовжуємо читання: Увага – користь і шкода від застосування антибіотиків для організму

Азитрал аналоги

ІНСТРУКЦІЇ для вживання препарату AZN 250/500

фармакологічний ефект Азитрал – антимікробний препарат макролідний групи До складу препарату входить активний компонент – азитроміцин – лікарська речовина з підгрупи азалідів. Азитроміцин – антибіотик широкого спектру дії з вираженою бактерицидною дією. Механізм дії препарату заснований на його здатності взаємодіяти з рибосомальною субодиницею бактерій 50S і пригнічувати РНК-залежний білковий синтез. Інгібуючи білковий синтез бактерій, препарат уповільнює їхній ріст і розмноження і в великих дозах викликає ушкодження клітинної мембрани, що призводить до загибелі бактерій. Грампозитивні і грамнегативні аеробні та анаеробні мікроорганізми чутливі до дії препарату: Грампозитивні аеробні бактерії (за винятком штамів, стійких до еритроміцину і метициліну): Staphylococcus spp. (Включаючи Staphylococcus aureus),Streptococcus spp. грамнегативні аеробні бактерії: Нейсер гонорея, Нейсер менінгітідіс, Кампілобактер jejuni, Escherichia coli, Helicobacter pylori, Gardnerella vaginalis, Bordetella pertussis, Bordetella parapertussis, Moraxella catarrhalis. Крім того, гемофільної грип, гемофільної парагрип, гемофільної дукрей і легионелла пневмофіла чутливі до препарату. Препарат ефективний при інфекційних захворюваннях, викликаних штамами Шигели, Сальмонели і Ерсініі. Препарат стійкий до штамів ентерококка фекаліс.анаеробних бактерій, чутливих до азитроміцину: Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Clostridium perfringens spp. і Bacteroides bivius.Azithromycin активний проти штамів Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae, Borrelia burgdorferi, Mycobacteria avium complex, Treponema pallidum, Listeria monocitogenes,Ureaplusma urealyticum і Mycoplasma pneumoniae. Препарат добре засвоюється в шлунково-кишковому тракті після орального прийому. Пікова концентрація активної речовини в плазмі спостерігається через 2-3 години після перорального прийому. Один прийом їжі знижує швидкість всмоктування активної речовини. Азитроміцин виробляє високі концентрації у всіх тканинах і рідинах організму. Препарат характеризується низьким ступенем асоціації з білками плазми. Препарат накопичується в лізосомах і лейкоцитах і згодом вивільняється, що дозволяє застосовувати препарат протягом короткого часу. Препарат не впливає на функціональну активність фагоцитів. Концентрація препарату в зоні запалення вище, ніж в здорових тканинах. Рівноважні концентрації препарату в плазмі крові досягаються на 5-7 день терапії.Типовим для препарату є двофазним виділення з плазми крові: період напіврозпаду в першій фазі становить 14-20 годин, у другій – 41 година. Під час триденного лікування високі терапевтичні концентрації азитроміцину витримуються протягом 5-7 днів після прийому останньої дози препарату. Метаболізм метаболізується в печінці з утворенням фармакологічно неактивних метаболітів. В основному він виділяється жовчю, незначна кількість препарату виділяється через нирки.незначна кількість препарату виділяється через нирки.незначна кількість препарату виділяється через нирки.

Показання Препарат застосовується для лікування пацієнтів, які страждають на інфекційні захворювання різної локалізації, викликаними мікроорганізмами, чутливими до дії азитроміцину, в тому числі

інфекційні захворювання нижніх дихальних шляхів і ЛОР-органів: стенокардія, тонзиліт, синусит, інфекція середнього вуха, пневмонія, гострий та хронічний бронхіт Інфекційні м’які тканини і шкірні захворювання: фолікуліт, карбункули, інфікований дерматит, хвороба Лайма. Інфекційні захворювання сечостатевої системи: уретрит, простатит, сальпінгіт, цервіковагініт.

Кишкові інфекційні захворювання: шигельози, кріптоспорідоз, сальмонельоз, діфтерія.azitral також використовується в програмах ерадикації Helicobacter pylori. azitral також використовується в стоматологічній практиці при інфекційних захворюваннях, а також може бути призначений пацієнтам з уреоплазмозом, мікоплазмоз і хламідіоз різної локалізації.

Спосіб введення Капсули і таблетки в оболонці, Азитрал: Препарат призначений для орального введення. Рекомендується проковтнути всю таблетку, вкриту оболонкою або капсулою, не розжовуючи і не роздавлюючи, і випити достатню кількість рідини.

Препарат приймається окремо від їжі (не менше 60 хв. До їжі або 120 хв. Після їжі). Рекомендується приймати препарат через рівні проміжки часу, якщо лікуючий лікар не наказує іншого. Якщо пацієнт пропускає прийом їжі, наступне харчування слід приймати якомога раніше, а наступне – з 24-годинним інтервалом.

Тривалість лікування і дозування препарату визначає лікуючий лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Дорослим з інфекційними респіраторними, мягкотканное і шкірними захворюваннями зазвичай прописують 500 мг препарату один раз в день. Тривалість лікування – 3 дні, загальна доза лікування 1500 мг.

Дорослим з мігруючої хронічної еритемою зазвичай призначають 1000 мг препарату в перший день терапії, потім вони переходять на прийом 500 мг препарату один раз в день. Тривалість курсу лікування – 5 днів, загальна доза лікування 3000 мг. Дорослі за схемами ерадикації Helicobacter pylori зазвичай призначають 1000 мг препарату один раз в день.

курс лікування Азитрал – 3 дня, загальна курортна доза становить 3000 мг. Дорослі, які страждають захворюваннями, що передаються статевим шляхом, зазвичай виписують 1000 мг препарату один раз в день.

При тривалих складних формах захворювань, пов’язаних з хламідіозная трахоматис, зазвичай 1000 мг препарату призначають один раз в день на 1, 7 і 14 день терапії. Загальна доза препарату для спа становить 3000 мг. При інфекційних захворюваннях, викликаних типовою флорою, дорослим зазвичай призначають 500 мг препарату один раз в день.

Тривалість лікування 3 дні. Діти можуть бути прописані препарат тільки при наявності життєво важливих показань. Для дітей до 16 років доза препарату підбирається лікарем індивідуально в залежності від тяжкості захворювання, маси тіла пацієнта та індивідуальної чутливості.

Ліофілізований порошок для підготовки розчину для парентерального використання: Препарат призначений для внутрішньовенного введення. Забороняється вводити препарат внутрішньом’язово і внутрішньовенно. Розчин слід застосовувати тільки у вигляді повільного внутрішньовенного вливання, час введення 500 мл готового інфузійного розчину повинно бути не менше 30 хвилин.

Розчин натрію хлориду, 5% розчином глюкози та розчин Рінгера можуть бути використані для приготування інфузійного розчину. Ліофілізований порошок розбавляється в два етапи. На початку, 4,8 мл води для ін’єкцій додається в пляшку з порошком і пляшка струшується до повного розчинення порошку. 1 мл отриманого розчину відповідає 100 мг азитроміцину.

Отриманий розчин додається в колбу, що містить розчинник. При обсязі розчинника 500 мл готовий інфузійний розчин містить 1 мг / мл азитроміцину; при обсязі розчинника 250 мл – 2 мг / мл азитроміцину. Тривалість лікування і дозування препарату визначає лікуючий лікар індивідуально для кожного пацієнта.

дорослим з амбулаторної пневмонією зазвичай прописують 500 мг препарату один раз в день. Тривалість парентерального прийому препарату зазвичай становить 2-3 дня, після чого вони переходять на пероральний прийом 500 мг азитроміцину один раз в день. Загальний термін лікування зазвичай становить 10 днів.

Дорослим з інфекційними захворюваннями органів малого таза зазвичай прописують 500 мг препарату один раз в день. Тривалість парентерального прийому препарату зазвичай становить 2-3 дня, після чого вони переходять на пероральний прийом 250 мг азитроміцину один раз в день. Загальна тривалість лікування зазвичай становить 7 днів.

Тривалість парентерального введення препарату може бути змінена за рішенням лікуючого лікаря.

Побічні ефекти Препарат зазвичай добре переноситься пацієнтами. У деяких пацієнтів розвинулися такі побічні ефекти:

шлунково-кишкові та печінкові побічні ефекти: Нудота, блювота, розлади стільця, зниження апетиту, метеоризм, біль у животі, підвищення активності трансаміназ печінки.

Від серцево-судинної і кровотворної системи: кардіалгія, серцебиття, нейтропенія, нейтрофилия, еозинофілія, тромбоцитопенія.

З центральної і периферичної нервової системи: головний біль, запаморочення, слабкість, розлади сну і неспання, кошмари, гіперкінезія, підвищена дратівливість, судоми.

Алергічні реакції: Висип на шкірі, свербіж, вулики, чутливість до світла, ангіоотёк. Інша: Вагинит, після внутрішньовенного вливання може виникнути запальна реакція в місці ін’єкції.

Протипоказання Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Препарат у вигляді драже і капсул не слід призначати пацієнтам з непереносимістю галактози, недостатністю лактази і малабсорбції глюкозо-галактози. Препарат не повинен застосовуватися до дітей до 16 років.

Препарат протипоказаний пацієнтам з важкими захворюваннями печінки і / або нирок. Препарат не слід призначати пацієнтам з важкою брадикардією, серцевою аритмією і серцевою недостатністю, а також з вираженими порушеннями електролітного балансу. Препарат не слід призначати пацієнтам, які проходять терапію ерготаміном і дигідроерготаміном.

Препарат слід призначати з обережністю жінкам під час вагітності та лактації.

Вагітність Недостатньо даних про безпеку азитроміцину для плода. Кілька досліджень показали, що препарат не має тератогенну і ембріотоксичну дію.

Препарат може бути призначений лікуючим лікарем жінкам під час вагітності, якщо очікувана користь для матері значно перевищує потенційний ризик для плоду.

Якщо необхідно використовувати препарат під час грудного вигодовування, необхідно проконсультуватися з лікарем і прийняти рішення про тимчасове переривання грудного вигодовування.

Взаємодія з іншими препаратами В поєднанні з етанолом і антацидами, що містять алюміній і магній, спостерігається зниження всмоктування азитроміцину в шлунково-кишковому тракті.

Якщо необхідно використовувати пероральні форми азитроміцину одночасно з антацидами, необхідно підтримувати інтервал між дозами не менше 2 годин.

Препарат при одночасному застосуванні не змінює фармакокінетику препаратів, обмін речовин яких відбувається з цитохромом Р450. При необхідності рекомендується комбіноване застосування цих препаратів для контролю протромбінового часу.

Препарат збільшує токсичність ерготаміну і дигідроерготаміну. У поєднанні із застосуванням препарату з лінхосаміном спостерігається зниження ефективності азитроміцину. Хлорамфенікол і тетрациклін в поєднанні з препаратом підвищують ефективність азитроміцину. Препарат несумісний з гепарином.

  • Передозування При передозуванні у пацієнтів розвивається нудота, блювота, порушення слуху і стільця.
  • Форма випуску Таблетки, вкриті гільзою, ‘Азітраль’ 250 на 6 штук в контурній осередку, 1 контурна осередок в картонній упаковці.
  • Умови зберігання Рекомендується зберігати препарат в сухому місці, захищеному від прямих сонячних променів при температурі не вище 25 градусів Цельсія.
  • Склад 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить препарат Азітраль 250: Азитроміцин (у вигляді дигідрату) – 250 мг;
  • 1 таблетка, вкрита стравою, що містить препарат Азітраль 500: азитроміцин (у вигляді дигідрату) – 250 мг; 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить азітраль 500: азитроміцин (у вигляді дигідрату) – 250 мг; 1 таблетка, вкрита оболонкою, препарат Azitral 500 містить азитроміцин (у вигляді дигідрату) – 500 мг;
  • 1 капсула препарату Azitral 250:
  • 1 + 1 капсула препарату Азітраль 500 Азитроміцин (у вигляді дигідрату) – 500 мг; 1 капсула Азитрал 250 містить Азитроміцин (у вигляді дигідрату) – 500 мг; містить 1 капсулу препарату Азітраль 250: Азитроміцин 1 капсула препарату Азитрал містить: азитроміцин – 500 мг;
  • 1 флакон ліофілізованого порошку для приготування розчину для парентерального застосування Азитроміцин – 500 мг;
  • Фармакологічна група Протимікробні та протипаразитарні препарати
  • Активний інгредієнт: Азитроміцин
  • ATX: J01FA10

Немає конкретного протиотрути. При передозуванні показано промивання шлунка і прийом ентеросорбентів (в разі оральної передозування), а також симптоматична терапія. 500 таблеток, вкритих ‘Азітралом’ 500 раз по 3 штуки в контурній чарунковій упаковці, 1 контурна чарункова упаковка в картонній упаковці. 6 капсул в контурній клітинної упаковці, 1 контурна клітинна упаковка в картонній упаковці. Ліофілізований порошок для приготування парентерального розчину на 500 мл в скляних флаконах, 1 або 5 флаконів в картонній упаковці. Готовий розчин для парентерального застосування при температурі не вище 25 градусів Цельсія не повинен зберігатися більше 24 годин, при температурі 5 градусів Цельсія – більше 7 днів. Термін придатності препарату у вигляді таблеток і капсул з покриттям складає 3 роки.Термін придатності препарату у вигляді порошку для парентерального розчину – 2 роки. Допоміжні речовини, включаючи лактозу. Допоміжні речовини, в тому числі лактоза безводние.вспомогательние речовини, в тому числі лактоза безводние.вспомогательние речовини, в тому числі лактоза безводние.вспомогательние речовини АнтібіотікіМакролідиВиробник: Shreya Life Sense

Додаткова інформація виробника Країна виробництва – Індія.

No related posts.

Оцініть статтю
Міська клінічна лікарня м. Рівне
Додати коментар